sobota, 25 stycznia 2014

Uzdrowisko w zaciszu domowym

Za oknami wreszcie powolutku robi się biało.
Mróz zrobi porządek z bakteriami i zarazkami., ale do tej pory pogoda sprzyjała przeziębieniom i grypie.


Dzisiaj chciałabym przedstawić pierwszy produkt, który pomoże nam w zwalczaniu przeziębienia.Zabłocka mgiełka solankowa , bo o niej mowa, została przeze mnie i moją rodzinę dokładnie sprawdzona.
Towarzyszy nam już od wielu lat. 
Sprawdza się również w szpitalu dziecięcym w górach, gdzie przebywał mój siostrzeniec. Dzieci mają robione tam inhalacje.
Ale do rzeczy.

Przed milionami lat część praoceanu łącznie ze znajdującymi się w nim formami życia roślinnego i zwierzęcego, w wyniku ruchów tektonicznych ziemi zapadła się i została uwięziona pod grubymi warstwami skał. W drodze powolnego rozkładu substancji organicznych, powstała solanka o 3,5% charakterystycznym dla morza stężeniu soli i wyjątkowo bogatym i unikatowym na skalę światową składzie chemicznym.
W 1 litrze solanki znajduje się ponad: 110 mg jodu, 130 mg bromu, 800 mg wapnia, 400 mg magnezu. Solanka ta przez miliony lat nie miała kontaktu ze światem zewnętrznym, a obecnie wydobywana jest z głębokości ok. 500 m w miejscowości Dębowiec. Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14.02.2006 zaliczona została do wód leczniczych.

ZABŁOCKA MGIEŁKA SOLANKOWA


Skład chemiczny solanki charakteryzuje się wyjątkowo wysoką mineralizacją właściwą dla produktów pochodzących z morza. Stężenie jonów jodu jest najwyższe z dotychczas odkrytych na świecie źródeł solankowych. Nadto w wyjątkowo wysokim stężeniu występują jony: wapnia, magnezu, bromu, boru, krzemu, selenu i wielu innych biopierwiastków. Szczególnie cenną właściwością tej solanki jest to, że pierwiastki te znajdują się w stanie równowagi chemicznej, co wybitnie ułatwia ich wchłanianie do organizmu. Wdychając Zabłocką mgiełkę solankową jodowo-bromową można w warunkach domowych zrekonstruować nadmorski mikroklimat. Znakomicie wzmacnia ona odporności organizmu, zapewni suplementację jodu i zlikwiduje jego niedobory w organizmie.

ZABŁOCKA MGIEŁKA SOLANKOWA JODOWO-BROMOWA przeznaczona jest dla dzieci i dorosłych. Służy do naturalnych, domowych sposobów leczenia: anginy, kataru, przeziębienia, kaszlu, grypy, aft, grzybic jamy ustnej i dolegliwości przyzębia. Od lat stosowana jest w lecznictwie uzdrowiskowym. Domowe inhalacje zatok, gardła, krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc oraz płukanie gardła i ust są jednymi z najstarszych rodzajów zabiegów leczniczych. Skuteczność Zabłockiej mgiełki solankowej wynika z jej naturalnej kompozycji mineralnej, a zwłaszcza z bardzo wysokiego stężenia jodu, oraz takich pierwiastków jak: brom, wapń i magnez. Jod powoduje rozrzedzania śluzu, brom łagodzi podrażnienia, powoduje rozszerzanie oskrzeli i ułatwia oddychanie. Wapń i magnez działają przeciwalergicznie i przeciwzapalnie.
STOSUJĄC ZABŁOCKĄ MGIEŁKĘ OSIĄGNIEMY
        właściwe nawilżenie górnych i dolnych dróg oddechowych
        zlikwidowanie zakażenia bakteryjnego, wirusowego lub grzybiczego w ustach i drogach oddechowych
        regenerację nabłonka migawkowego
        rozrzedzenie wydzieliny błony śluzowej
        zmniejszenie obrzęku zapalnego błony śluzowej
        zniesienie skurczu mięśni gładkich oskrzeli

WSKAZANIAMI do stosowania ZABŁOCKIEJ MGIEŁKI w warunkach domowych są :
        choroby oraz profilaktyka schorzeń dróg oddechowych
        przewlekłe nieżyty nosa, gardła, tchawicy, oskrzeli i płuc
        stany przed i po zabiegach operacyjnych w obrębie dróg oddechowych
        rozedma, pylica płuc i astma oskrzelowa
        wzbogacenie atmosfery pomieszczeń w jod
        nawilżenie i oczyszczenie pomieszczeń z pyłków alergenów
        ujemne jonizowanie powietrza
        ułatwienie i podniesienie komfortu oddychania
Przeciwwskazaniami do stosowania są: ostre i przewlekłe choroby i nieżyty w okresie zaostrzeń, upośledzonej drożności lub wymagające leczenia operacyjnego, choroby niewydolności krążenia, nowotworowe, gruźlica płuc, zaawansowana astma oskrzelowa, wszelkie choroby zagrożone krwiopluciem i krwawieniem, choroby tarczycy. Przy tych schorzeniach zamiar stosowania zwłaszcza inhalacji należy skonsultować z lekarzem.

SPOSÓB UŻYCIA - INHALACJE

Ich zadaniem jest właściwe nawilżenie dróg oddechowych oraz zlikwidowanie tam zakażenia bakteryjnego, wirusowego i grzybiczego. Dodatkowo inhalacje prowadzą do rozrzedzenia wydzieliny śluzowej i rozszerzenia zwężonych dróg oddechowych.
W warunkach domowych do zabiegu stosujemy najczęściej roztwory fizjologiczne o stężeniu ok. 1%. Otrzymamy go rozcieńczając w proporcji 1 część Zabłockiej Mgiełki Solankowej + 2 części wody.
Silniej działa Zabłocka Mgiełka Solankowa stosowana bez rozcieńczania Inhalację przeprowadzamy w urządzeniach do tego przeznaczonych inhalatorach i nebulizatorach lub wdychając opary zagotowanej Zabłockiej Mgiełki solankowej.

PŁUKANIE UST I GARDŁA

Znakomite efekty w profilaktyce schorzeń: aft, gardła i przyzębia daje płukanie jamy ustnej w Zabłockiej mgiełce solankowej. Szczególnie korzystne efekty otrzymamy płucząc kilkakrotnie w ciągu dnia, przy pierwszych objawach bólu, po każdym posiłku oraz po umyciu zębów przed udaniem się na spoczynek.

NAWILŻANIE I ROZPYLANIE


 Widzicie tą mgiełkę wylatującą z nawilżacza ?
W celu właściwego nawilżenia i zjonizowania pomieszczeń w sezonie grzewczym i w budynkach klimatyzowanych, można stosować Zabłocką mgiełkę solankową jodowo-bromową. Stosujemy ją w urządzeniach do nawilżania, w fontannach i mini tężniach, w kominkach.
W okresach pylenia alergenów, oraz zwiększonej zapadalności na choroby gardła Zabłocką mgiełkę solankową można rozpylać w pomieszczeniach

A na koniec jeszcze rekomendacja lekarzy.

Mgiełka dostępna jest w naszym sklepie TUTAJ

Stosowałyście już tą mgiełkę ?

Jakie są Wasze opinie?

6 komentarzy:

 1. Uwielbiam mgiełki solankowe. Aktualnie stosuję tę z Rabki Zdrój ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. nie miałam ale to z tym nawilżaczem fajnie wygląda

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam jeszcze takiego kosmetyku :)
  A na moim blogu KONKURS, do wygrania naturalne kosmetyki firmy Love Me Green. Wspaniałe nagrody czekają :) Są również nagrody pocieszenia :P
  http://gadzetyprobki.blogspot.com/2014/01/konkurs-wygraj-naturalne-kosmetyki.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety nigdy nie miałam takiej mgiełki

  OdpowiedzUsuń
 5. też nigdy nie stosowałam, ale właśnie myślę - zwłaszcza zimą dopada nie katar o tak naprawdę nie wiadomym pochodzeniu - tylko wieczorami ( rzadziej rano, a potem już wszystko w porządku)
  czy bez nawilżacza można sobie poradzić świecznikiem na podgrzewacze ( nad podgrzewaczem jest miejsce na olejek zapachowy ) ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świecznik z podgrzewaczem profilaktycznie bardzo dobre rozwiązanie..
   Przy katarze polecam jednak już inhalacje lub kąpiel z dodatkiem solanki albo soli termalnej ( o soli termalnej będzie kolejny post )

   Usuń