czwartek, 29 stycznia 2015

Jak dbać zimą o skórę, by była dobrze nawilżona i promienna?Zima to niemiłosierny okres dla naszej skóry. Włączone ogrzewanie w domu i w pracy, kilkuwarstwowe ubrania oraz niskie temperatury i wiatr przyczyniają się do wysuszenia skóry. Pierwsze objawy w postaci szorstkości, uczucia ściągnięcia oraz swędzenia można zauważyć już po kilku dniach przebywania w ogrzewanych miejscach. Przesuszona skóra nie powinna zostać pozostawiona sama sobie. Trzeba o nią odpowiednio zadbać nie tylko po to, aby zlikwidować uczucie dyskomfortu, ale również po to, by uchronić ją przed odwodnieniem, które bezpośrednio prowadzi do szybszego pojawienia się pierwszych zmarszczek.

Jak sobie poradzić zimą z suchą skórą, aby znów była promienna i nawilżona?

Jest kilka sposobów na przywrócenie skórze dawnego blasku. Z pomocą przychodzi tutaj kosmetologia. Na rynku można wybierać spośród wielu kosmetyków nawilżających. Należy jednak pamiętać, że zimą skóra potrzebuje innych składników odżywczych niż w pozostałych okresach.

Co powinien zawierać kosmetyk odpowiedni do stosowania zimą?

Kosmetyki, które pomogą nam w walce z przesuszoną skórą w ziemie powinny zawierać przede wszystkim poniższe składniki:

- skwalan
- olej arganowy lub z kiełków owsa
- gliceryna

Najwięcej osób obserwuje pierwsze objawy przesuszenia skóry na twarzy, ponieważ ta część ciała jest zawsze odsłonięta, przez co jest szczególnie narażona na szkodliwe działanie suchego powietrza, wiatru i niskich temperatur. W związku z tym pielęgnację zimową powinniśmy zacząć od twarzy. Do tego celu należy wybrać dobre jakościowo kosmetyki; szczególnie kremy na noc, kosmetyki typu serum, preparaty do demakijażu. Wybierając odpowiedni produkt warto zwrócić uwagę, czy zawiera w swym składzie skwalan. Ta substancja wykazuje silne działanie nawilżające poprzez zatrzymanie wody w skórze. Kosmetykiem, który zawiera sporą ilość skwalanu jest Intensywnie Nawilżające Serum Przeciwzmarszczkowe na noc GoCranberry. Sukcesywne stosowanie serum zagwarantuje nam promienną i dobrze nawilżoną skórę. Kolejnym ważnym składnikiem są oleje. Szczególnie dobroczynne działanie na przesuszoną skórę ma olej arganowy i z kiełków owsa. Składniki te wykazują również działanie kojące - jest to szczególnie ważne w przypadku skóry twarzy. Kosmetyki zawierające te oleje jak np. olejek do twarzy GoArgan + kiełki owsa powinno się stosować kilka razy dziennie. W przypadku bardzo problematycznej skóry można taki olejek nakładać na twarz po każdym przyjściu z zewnątrz (po zmyciu makijażu) oraz na noc - przed nałożeniem kremu. W przypadku uczucia ściągnięcia i swędzenia na całym ciele można go stosować również po kąpieli. Należy wcierać olejek w czystą i osuszoną ręcznikiem skórę.Osoby borykające się z bardzo suchą skórą powinny zwrócić szczególną uwagę na żele do kąpieli i demakijażu. Do codziennego mycia cery można używać płynów micelarnych - są to najdelikatniejsze preparaty myjące. Do kąpieli, zamiast zwykłego żelu pod prysznic można stosować żel do higieny intymnej (np. żel do higieny intymnej Delikatna Pielęgnacja), który jest niezwykle delikatny i wykazuje działanie kojące. 


1 komentarz:

  1. ach...jak ja nie lubię zimy, niech się już skończy.
    dzięki za ten przewodnik

    OdpowiedzUsuń