piątek, 27 lutego 2015

Jakie właściwości ma Mydło Marsylskie i dlaczego jest wyjątkowe?

Mydło Marsylskie - skarb Prowansji

Pewnie wielu naszych czytelników zastanawia się, dlaczego Mydła Marsylskie nazwaliśmy skarbem Prowansji. Co jest w nich takiego wyjątkowego? Czym zasłużyły sobie na to miano?
mydło marsylskie
Mydła Marsylskie to jedne z niewielu naturalnych mydeł dostępnych obecnie na naszym rynku. Zawierają w sobie naturalną oliwę z oliwek, glicerynę i czasem niewielką ilość soli. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest to bardzo prosty skład. Rzeczywiście tak jest. Warto wiedzieć, że prosty i naturalny skład każdego kosmetyku to najlepsze co możemy zafundować naszej skórze. Bowiem pradawne receptury oparte były wyłącznie na naturalnych i prostych składnikach. Z biegiem czasu te naturalne dobra zamieniano na syntetyczne odpowiedniki. Dlaczego? Ponieważ tak było taniej...
Mydło Marsylskie

Mydła Marsylskie zazwyczaj wyrabiane są ręcznie z zachowaniem najlepszych tradycyjnych receptur. Wiele z nich jest wzbogacanych olejkami zapachowymi pochodzenia naturalnego (np. NATURALNE FRANCUSKIE MYDŁO MARSYLSKIE LE CHATELARD O ZAPACHU CYTRYNOWYM NA BAZIE OLEJU PALMOWEGO). Taki kosmetyk jest nadal produktem naturalnym, ale o przyjemnym, w tym przypadku, orzeźwiającym zapachu. Bez obaw może być stosowany nawet w pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt.


Czy Mydło Marsylskie, to tylko kosmetyk? Jakie właściwości ma mydło marsylskie?

Naturalny skład Mydła Marsylskiego sprawia, że nie jest to tylko kosmetyk do mycia twarzy, ciała i włosów. Jego pozostałe zastosowanie to:
 • Środek do prania ubrań niemowlęcych (ma działanie antyalergiczne, ale nie podrażnia) czy odpierania zabrudzonych kołnierzyków koszul itp.
 • Doskonale nadaje się, jako środek do mycia podłogi - zetrzyj nieco wiórek i rozpuść w wodzie.
 • Ozdoba - naturalny i klasyczny wygląd sprawia, że będzie on piękną ozdobą łazienki, sypialni, szuflady czy dowolnego miejsca w Twoim domu.
 • Roztwór z mydła marsylskiego odkaża rany.
 • Alternatywa dla osób, u których występuje nietolerancja na zwykłe mydła pochodzenia zwierzęcego. Mydło marsylskie jest wykonywane ze składników pochodzenia roślinnego.
 • Dodatkowo to świetny pomysł na prezent lub dodatek do prezentu.
Jest to zatem domowy kosmetyk o wielu właściwościach, niezwykle uniewersalny. Przy czym jego cena nie jest wysoka i zawsze warto kupić kilka kostek, żeby miec w zapasie.


2 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Zapraszam zatem do Groty ;) jakie są Twoje ulubione zapachy tych mydeł?;)

   Usuń