wtorek, 17 lutego 2015

Kosmetyki naturalne vs tradycyjne - czy któreś z nich są lepsze?

Kosmetyki naturalne vs tradycyjne - czy któreś z nich są lepsze?
Rozwój cywilizacji spowodował, że każdemu z nas żyje się lepiej i wygodniej. Niestety musieliśmy też zapłacić za to pewną cenę. Rozwój cywilizacji spowodował, że producenci ubrań, kosmetyków, chemii czyszczącej i żywności znaleźli sposób na wyprodukowanie sporej ilość produktu za relatywnie niską cenę. Jak to jest możliwie? Wszystko kryje się w słowie "chemia". 


Wyprodukowanie ubrań z syntetycznych materiałów jest o wiele tańsze od tych z bawełny; wyprodukowanie kosmetyków na bazie wyłącznie chemicznych składników jest o wiele tańsze niż stworzenie bezpieczniejszego dla zdrowia ekologicznego produktu. To samo dotyczy przemysłu chemicznego i spożywczego. Ostatnimi czasy opublikowano dużo badań naukowych, które potwierdzają, że chemia atakuje nas z każdej strony. W związku z tym klienci zaczęli szukać bezpieczniejszych produktów, aby wydłużyć swoje życie i zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania na groźne choroby np. nowotwory.
Kosmetyki naturalne vs tradycyjne - czy któreś z nich są lepsze?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta. Każdy z nas powinien uświadomić sobie jak wielkim niebezpieczeństwem dla naszego zdrowia jest chemia. W dzisiejszych czasach społeczeństwo za bardzo oddaliło się od Matki Natury. Na szczęście każdy z nas ma wybór.Szczególnie wtedy, gdy dokonujemy zakupu kosmetyku powinniśmy zwrócić uwagę na jego skład. W końcu używamy go codziennie i aplikujemy go bezpośrednio na skórę. W związku z tym ryzyko przedostania się chemii do naszego organizmu jest w tym przypadku bardzo duże.Kosmetyki naturalne są niewątpliwie lepsze od ich tradycyjnych odpowiedników. Ich cena zazwyczaj jest niewiele wyższa. Warto dopłacić kilka złotych do produktu, który będzie dla nas w pełni bezpieczny. Szczególnie dlatego, że stosowanie kosmetyków naturalnych przynosi o wiele lepsze rezultaty. Zawarte w nich substancje pochodzenia naturalnego są lepiej przyswajalne przez skórę. W związku z tym stosując kosmetyki organiczne uzyskujemy pożądany efekt w zdecydowanie krótszym czasie. W celu poprawy urody zużywamy mniejszą ilość produktu, a efekty są bardziej widoczne. 
Jakie kosmetyki naturalne wybrać?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków naturalnych. Wybierając konkretny produkt należy zwrócić uwagę na to, aby jego kluczowy składnik był składnikiem pochodzenia naturalnego. W ten sposób otrzymamy pożądany efekt szybko i bezpiecznie. Na przykład, szukając kosmetyku na wypryski możemy kupić popularny preparat, którego skład jest oparty przede wszystkim na chemii lub zdecydować się na zakup kremu z olejem tamanu, lub czystego oleju tamanu (np. Nacomi OLEJ TAMANU 30ML). 


Czysty produkt organiczny daje nam gwarancję uzyskania szybkiego efektu. Olej tamanu wcierany w miejsca, w których występują wypryski mobilizuje skórę do odnowy i oczyszczenia. Wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne oraz pobudza tkanki do regeneracji. W ten sposób już po kilkunastu aplikacjach widzimy wyraźną poprawę w jakości cery. Wypryski znikają, skóra wygląda na jędrną i bardziej dotlenioną. Kosmetyki naturalne mają również tę zaletę, że nie uczulają. Mogą być bezpiecznie stosowane przez osoby ze skłonnościami do alergii oraz przez dzieci.

2 komentarze:

  1. Uwielbiam czyste, nierafinowane oleje w pielęgnacji mojej skóry :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja również, w dodatku można je stosować na wiele sposóbów i do wielu części ciala.

      Usuń