czwartek, 5 marca 2015

Dzień Kobiet - jak go spędzić + NIESPODZIANKA (10% rabatu dla stałych klientek sklepu Grota Bryza)

W czasach PRL-u Dzień Kobiet obchodono obowiązkowo - z fetą, pompą i często towarzysyły temu duże i wystawne imprezy. Obchodzono go w zakładach pracy, podczas gdy dziś ogranicza się to często do wręczenia symbolicznego kwiatka i złożenia publicznych życzeń.
W tym roku w Dzień Kobiet pomyśl o sobie ;)
Dziś Dzień Kobiet przybrał formę święta bardzo komercyjnego. Wydawać by się mogło, że jest to sztuka dla sztuki. Kupić kwiatki, czekoladki i je wręczyć - po sprawie. Podczas, gdy w PRL-u Dzień Kobiet obchodzono dlatego by uczcić trud i starania, jakie kobiety wkładają w opiekę nad domem i dziećmi każdego dnia. W tamtych latach była to jedna z nielicznych okazji, gdy panie mogły otrzymać słynne goździki, kawę, czekoladki lub rajstopy. 

Dziś asortyment jest znacznie większy, więc i prezenty mogą być lepsze i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samej sobie przygotować ten wyjątkowy dzień. Zwłaszcza, że w tym roku Dzień Kobiet wypada w weekend. Zaszalej lub odpocznij.

Oto moje propozycje na spędzenie relaksującego i przyjemnego dnia kobiet:

 1. Kino i babski seans - każdego dnia spędzamy czas z partnerem czy dziećmi. To dzień, który zarezerwuj dla siebie i przyjaciółki. W Dzień Kobiet w kinach emitowane są seanse skierowane do kobiet. W tym roku może to być m.in.: Disco Polo lub Pięćdziesiąt Twarzy Grey'a.
 2. Masaż - przyznaj się, kiedy ostatnio byłaś na masażu (o ile w ogóle)? Czy to nie dobra okazja, żeby skorzystać z profesjonalnego masażysty? Taki masaż można zamówić w domu lub wybrać się na niego do spa. :-)
 3. LODY - tak, tak - liczenie kalorii i dbanie o figurę jest teraz takie modne (i dobrze!), ale w ten jeden dzień możemy sobie pozwolić na ulubione lody czy inny deser. Do tego kawa z przyjaciółką lub świeże owoce. Mniam.
  Dzień Kobiet i małe grzeszki - przygotuj swój ulubiony deser ;)
 4. Domowe SPA - jeżeli nie chcemy wychodzić w tym dniu z domu i chcemy spędzić go samotnie, relaksując się i odpoczywając, zamieńmy własny dom w SPA ;). Do tego niezbędna będzie:
  • relaksująca, ulubiona muzyka - puść ulubioną płytę i niech leci w tle.
  • świeca i to najlepiej kilka, zapachowych - mogą towarzyszyć Ci w łazience lub w pokoju, w którym będziesz spędzała czas.
  • ulubiona książka - jak mało czasu mamy każdego dnia na ulubioną książkę? To czas na nadrobienie zaległości ;).
  • jedzenie - chces gotować w Dzień Kobiet? Zwariowałaś! Zamów jedzenie z ulubionej restauracji/jadłodajni i odpoczywaj.
 5. Coctail Party - to propozycja na wieczór - zbierz najlepsze koleżanki, ubierzcie się w ulubione sukienki, pięknie wymalujcie i wystylizujcie. Wspólnie wybierzcie ciekawy lokal (wcześniej warto zarezerwować stolik czy lożę) i ruszcie na tańce i drinki. Oczywiście nie za dużo, bo na drugi dzień poniedziałek i może boleć głowa ;)
No kochane, to moja propozycje. A jak Wy spędzicie ten dzień? Na spokojnie? Czy aktywnie? Pamiętajcie, że najważniejsze jest to, żeby się dobrze bawić ;)


Przygotowałam też dla Was ciekawą promocję (dla osób, które posiadają konto w sklepie Grota Bryza - to również jeden ze sposóbów na zrobienie sobie TRAFIONEGO prezentu na Dzień Kobiet! 10 % rabatu można uzyskać robiąc zakupy w dniach od 4-9.03. :) z promocji mogą skorzystać tylko osoby, które przynajmniej raz zrobiły już kiedyś zakupy w sklepie - wystarczy się ZALOGOWAĆ.

2 komentarze:

 1. Yhmmmmm :)) u mnie dziś również post na temat prezentów na dzień kobiet.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jeszcze nie mam planu na niedzielę... Narzeczony akurat będzie w pracy (jak to się mówi służba nie drużba :) ). Możliwe, że wybiorę się do przyjaciółki, która mieszka w innym mieście i pójdziemy na jakieś małe zakupy :)

  OdpowiedzUsuń