środa, 29 kwietnia 2015

Jak dbać o stopy, by były zachwycająco piękne o każdej porze roku?



Stopy są tą częścią naszego ciała, która każdego dnia wykonuje niewyobrażalną pracę, abyśmy mogli po prostu funkcjonować. Stopy pokonują codziennie tysiące kroków, spędzają wiele godzin w niewygodnym obuwiu, rajstopach i skarpetach. Pomimo tego, większość z nas przypomina sobie o nich dopiero wtedy, gdy zaczynają stwarzać problemy (ból, pozadzierane rajstopy od przesuszonych pięt, odciski, grzybica) lub wtedy, gdy lato zbliża się wielkimi krokami i będzie trzeba pokazać je światu. Osobiście uważam, że stosując niewielką pielęgnację przez cały rok (raz w tygodniu peeling oraz codzienne stosowanie kremu do stóp) możemy bez najmniejszego wysiłku zagwarantować sobie zdrowe i piękne stopy każdego dnia. Niestety w natłoku codziennych obowiązków nie zawsze znajdujemy czas nawet na tak szybką i prostą pielęgnację. Zaledwie miesiąc zaniedbania może spowodować widoczne pogorszenie stanu skóry...

Co zrobić, gdy nasze stopy nie wyglądają pięknie i zdrowo?

Zaniedbane stopy można w krótkim czasie przywrócić do dobrego stanu. Wystarczy zastosować odpowiedni zestaw zabiegów regeneracyjnych, którego zadaniem jest wyleczenie, wygładzenie i wypielęgnowanie skóry. Do przeprowadzenia zabiegu regeneracji będziemy potrzebować 3 podstawowych kosmetyków. Poniżej, krok po kroku opiszę jego przebieg.

Krok 1 - Zmiękczenie

Martwy naskórek, odciski i nagniotki możemy efektywnie usunąć tylko wtedy, gdy są odpowiednio zmiękczone. Do tego celu użyjmy specjalnej soli do kąpieli (np. Sól do stóp z ekstraktem z kasztanowca BingoSpa, cena ok. 10zł). Wystarczy wsypać odrobinę soli do ciepłej wody i zanurzyć w niej nogi na kilkanaście minut. Skóra stóp i odciski zostaną porządnie zmiękczone, a zawarte w preparacie naturalne minerały i wyciąg z kasztanowca przyniosą odżywienie, ukojenie i relaksację.



Krok 2 - Pozbądź się problemów!

Największym zmartwieniem dotyczącym stóp są odciski i zgrubienia w okolicy pięt i zewnętrznej części dużego palca. Jeżeli problem odcisków jest bardzo poważny i kąpiel w specjalistycznej soli nie przyniosła oczekiwanych efektów, to konieczne będzie miejscowe zastosowanie płynu na odciski, który jest dostępny w każdej aptece. Zgrubienia w okolicy pięt i palców należy złuszczyć przy pomocy dobrego peelingu do stóp (np. Regeneracyjny peeling do stóp Bania Agafii, cena ok. 5,50zł), który szybko usunie martwy naskórek oraz wspomoże proces regeneracji. Stopy zostaną oczyszczone i wygładzone, a ewentualne stany zapalne zostaną zlikwidowane w zarodku.



Krok 3 - Odżywienie

Po dokładnym spłukaniu peelingu należy nałożyć balsam. W tym momencie wybierzmy najlepszy dla nas produkt. Możemy użyć preparatu, który odświeża skórę i zmniejsza pocenie się stóp lub preparatu, który działa przeciwgrzybiczo, lub takiego, który zwalcza uczucie "ciężkich stóp". Każdy z nich kosztuje zaledwie około 10 zł.




Kupując naturalne kosmetyki do pielęgnacji stóp, już za około 25 zł możemy skompletować sobie cały zestaw produktów, które szybko zregenerują nawet najbardziej zaniedbane stopy. Czy coś stoi na przeszkodzie? Myślę, że nie, a do lata już coraz bliżej! 

2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy artykuł o tym jak dbać o stopy, by nie powstawały odciski, jest tutaj http://odciski.com.pl/jak-dbac-o-odciski-w-domu/. Od miesiąca stosuję się do tych zaleceń i nie mam żadnego nowego, a stare już prawie wyleczone. Polecam!

    OdpowiedzUsuń