czwartek, 21 maja 2015

Dlaczego warto masować ciało? Jakie są rodzaje masażu?

Zwykle po ciężkim tygodniu w pracy marzę o relaksie i chwili oddechu. Najchętniej w ciszy i błogim spokoju, jednak niestety możliwość wyjazdu do spa jest najczęściej zupełnie poza moim zasięgiem. Co zrobić, żeby jednak trochę zregenerować i ciało, i umysł nie wydając przy tym fortuny, ani nie oddalając się zbytnio od kochającej rodzinki? Najdoskonalszym i niezwykle prostym, za to bardzo skutecznym sposobem jest skorzystanie z masażu. Może to być oczywiście masaż profesjonalny, wykonany w gabinecie. Jest wtedy najbardziej efektywny i skuteczny. Ponadto, profesjonalny i wykwalifikowany masażysta potrafi zdziałać cuda nie tylko umożliwiając nam rozkoszne chwile relaksu, ale także doprowadzi nasz kręgosłup do prawidłowej formy, odchudzi nasze boczki, a nawet zlikwiduje nasz cellulit. Oczywiście nie od razu, do tego potrzeba jednak sporo sesji, ale jednak masaż, według mnie, to rewelacja pod każdym względem.

Co daje nam masaż?
Dzięki masażom krew przyspiesza krążenie i następuje znaczna poprawa dotlenienia i odżywienia tkanek. Ponadto limfa przyspiesza, a przemiana materii nabiera tempa. Masaże mają działanie przeciwzakrzepowe, zmniejszają napięcie mięśniowe, uelastyczniają skórę oraz ścięgna i mięśnie. Pobudza także układ nerwowy, może działać pobudzająco, albo relaksująco. Zalet masażu w sumie jest bardzo wiele, przede wszystkim nareszcie jest to zabieg popularny i coraz częściej stosowany.

Jaki masaż wybrać?
Do wyboru mamy niezwykle szeroką gamę masaży, wszystko zależy od naszych potrzeb. Bardzo popularne są następujące masaże:
  • Masaż leczniczy, który dostosowany jest do różnego rodzaju schorzeń rekonwalescentów i do ich osobistych dolegliwości lub chorób.
  • Masaż relaksacyjny. Tu wybór jest niezwykle bogaty. Możemy skorzystać z masażu gorącymi kamieniami, czekoladą, masażu tajskiego, masażu z peelingiem i wielu, wielu innych.
  • Masaż odchudzający, stosowany by odchudzić i zregenerować niektóre partie ciała.
  • Masaż dla sportowców, przeznaczony typowo dla osób, które uprawiają sporty.

Co stosować w domu?
Możemy także stosować masaże w domu, najlepiej przy pomocy osobistego masażysty i paru sztuczek oraz dobrych kosmetyków. Dla mnie objawieniem są algi brunatne do masażu BingoSpa. Jeśli chodzi o skład, to oprócz wspomnianych alg, w kosmetyku zawarte są także ekstrakty z kozieradki, jeżówki i centelli. Co ważne, kozieradka wzmacnia sprężystość i wspomaga nawilżenie skóry, a jeżówka świetnie działa na rozstępy. Algi z kolei eliminują nadmiar wody, edukują tłuszcze i regenerują skórę.

Innym, nie mniej rewelacyjnym kosmetykiem są dla mnie odchudzające algi do masażu i kąpieli BingoSpa. Tak, tak, znów algi, i to jakie! Pachnące lawendą i olejkiem pomarańczowym stosuję zarówno do masażu, jak i kąpieli odchudzających. Preparat świetnie ujędrnia skórę, oczyszcza ją i naprawdę redukuje cellulit! Skóra jest nawilżona i jakby młodsza. Do kąpieli stosuję algi dwa razy w tygodniu, natomiast jeśli chodzi o masaż, to staram się namawiać mojego masażystę do masażu tym cudownym specyfikiem co najmniej raz w tygodniu. 

 

Nie mniejszym odkryciem w moich poszukiwaniach idealnych kosmetyków, relaksujących i przy okazji upiększających był zestaw kosmetyków marokański rytuał piękna. Zestaw zawiera marokańskie czarne mydło do oczyszczania, glinkę, którą nakładamy na ciało, a także olej arganowy, którym masujemy ciało. To tak zwany rytuał hammam, sekret wiecznej młodości, naprawdę warty polecenia, relaks i wspaniałe wrażenia gwarantowane!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz