poniedziałek, 11 maja 2015

Jak skutecznie usunąć makijaż?Większość z nas zapewne marzy o wyrazistych, długich rzęsach i nieskazitelnej cerze. Zwykle podążając za idealnym wizerunkiem testujemy wiele kosmetyków w poszukiwaniu tych idealnych, doskonale dopasowanych. Wspaniały, efektowny makijaż nosimy od rana do wieczora, dokonując raz po raz drobnych korekt. Na imprezę czy kolację ze świecami stosujemy jeszcze bardziej olśniewające kosmetyki, które w zależności od zamierzonego efektu, a to pozwalają na drapieżny look, innym razem dzięki firanom rzęs fascynują głębią spojrzenia. Wszystkie te zabiegi są oczywiście niezbędne, ale też mocno odbijają się na naszej cerze. Często też w ferworze walki z codziennymi obowiązkami, albo po prostu ze zmęczenia zapominamy o dokładnym demakijażu. Spójrzmy prawdzie w oczy – na pewno każdej z nas zdarzył się ten mały grzeszek i położyłyśmy się spać w makijażu...Niestety rodzi to bardzo poważne konsekwencje, ponieważ nie dajemy odpocząć nie tylko rzęsom, ale także oczom, skórze wokół oczu i całej twarzy, skóra niestety szybciej się starzeje i nie regeneruje w odpowiedni sposób.
Ja od pewnego czasu stosuję żelazną konsekwencję. To działa! Zawsze zmywam makijaż, nawet nieprzytomnie zmęczona! Wiem, że to po prostu wyjdzie mi na dobre.

Na co zwracam uwagę?
  • Przede wszystkim preparat do demakijażu musi być dopasowany do naszej skóry, zwłaszcza jeśli mamy cerę delikatną, skłonną do podrażnień lub przesuszającą się. Stosuję Dwufazowy płyn do demakijażu IKAROV, zawierający wodę różaną (z róży damasceńskiej) i olejek jojoba. Preparat działa dwufazowo, głęboko wnika w warstwy skóry, usuwa zanieczyszczenia, a przy tym świetnie nawilża. Poza tym nie podrażnia wrażliwych oczu i znakomicie odżywia rzęsy. Skóra jest naprawdę świeża, odżywiona i oczyszczona.

  • Należy pamiętać, że nie wszystkie preparaty do demakijażu są przeznaczone do demakijażu tuszu wodoodpornego, trzeba wybierać te, które bez problemu poradzą sobie także z takimi kosmetykami.
  • Dobrze jest wybierać preparaty naturalne, zawierające mieszanki olejków, o właściwościach łagodzących, sprawdzające się w pielęgnacji skóry podrażnionej, takie jak np. delikatny olejek do demakijażu oczu JOIK, który jest kosmetykiem naturalnym w 100%, wytwarzanym ręcznie. Ten preparat to rewelacyjna mieszanka olejków, zawiera olejek jojoba, rumiankowy i oliwkowy. Dzięki zawartemu rumiankowi specyfik jest idealny przy skórze skłonnej do podrażnień, wspaniale łagodzi, a skóra po użyciu jest niezwykle miękka i aksamitna.

  • Jeśli któraś z pań jest fanką żeli myjących do twarzy, z całą odpowiedzialnością polecam do oczyszczania i demakijażu twarzy żel myjący do twarzy Biolaven Jest naprawdę skuteczny, nawilża i odświeża buzię, oczyszcza z wszelkich zanieczyszczeń i makijażu. Zawiera olejek z pestek winogron, olejek eteryczny z lawendy i ma fizjologiczne ph. Twarz po umyciu wydaje się niezwykle czysta i promienna. Sprawdzone osobiście!


Jak usuwam makijaż?
Przede wszystkim staram się być dla siebie delikatna i z całą pewnością nie trę bez opamiętania powiek żeby pozbyć się tuszu do rzęs. Jeśli chodzi o oczy, lekko przykładam bawełniane płatki kosmetyczne z wybranym specyfikiem do zamkniętego oka i delikatnie usuwam pozostałości kosmetyków, tak długo, aż na waciku nie ma żadnych resztek, a powieki i rzęsy są idealnie czyste.
Jeśli chodzi o twarz, też używam bawełnianych płatków kosmetycznych, nasączam je środkiem do demakijażu i kolistymi ruchami przecieram od brwi do nasady włosów, potem kolistymi ruchami z policzków, w kierunku od nosa ku skroniom. Stosuję tę samą zasadę co przy oczach, czyli do czystego wacika.
Jeśli będziemy konsekwentne w naszym dbaniu o prawidłowy demakijaż, nasza skóra będzie się lepiej regenerowała, a promienną cerą będziemy cieszyć się jeszcze przez długie lata!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz