poniedziałek, 17 sierpnia 2015

Jak depilować domowym sposobem nogi bez podrażnień?

Piękne i gładkie nogi to marzenie każdej z nas. Jednak ich pielęgnacja może być dla nas dużym wyzwaniem, szczególnie jeśli mamy wrażliwą skórę. Często już po kilku chwilach od depilacji czy golenia nóg na naszej skórze pojawia się wysypka i zaczerwienienia. Jak temu zaradzić? Jakich kosmetyków użyć by nasze nogi były aksamitnie gładkie na długo? Oto kilka sprawdzonych rad. Specjalne zabiegi, które zastosujemy przed i po goleniu z pewnością pomogą nam cieszyć się pięknymi nogami bez żadnych podrażnień.
  • Po pierwsze nawilżanie. Kilka minut przed depilacją powinnyśmy namoczyć nasze nogi w ciepłej wodzie. Najlepiej zrobić to po prysznicu, dzięki temu nogi nie będą podrażnione, a naskórek nie będzie naruszony.
  • Peeling do ciała pomoże zniszczyć martwy naskórek i pomoże nam przygotować nogi zarówno do depilacji jak i golenia nóg maszynką. Możemy do tego użyć specjalnych preparatów, specjalnych szorstkich rękawic lub gąbek. Moim sprawdzonym rozwiązaniem są peelingi Nacomi, na przykład peeling cukrowy z nasionami truskawki. Kosmetyk, który zawiera masło shea, olej arganowy i kokosowy idealne złuszcza naskórek, a przy tym pielęgnuje i odżywia. Ponadto nie zawiera w zasadzie żadnej chemii, parabenów, sztucznych barwników i alergenów.


  • Jeśli golimy nogi maszynką, zawsze używajmy takiej która jest ostra. Wszystkie tępe sprzęty powinny jak najszybciej wylądować koszu, nie tylko podrażnią naszą skórę, ale też są siedliskiem bakterii. Wymieniajmy więc maszynki jak najczęściej.
  • Nogi golimy dokładnie i powoli, dzięki temu z pewnością unikniemy pieczenia, swędzenia i innych przykrych dolegliwości. Ponadto będzie mniejsze ryzyko zaczerwienień i zacięć na skórze.
  • Do depilacji czy golenia używajmy specyfików, które są bezzapachowe i najlepiej naturalne. Im mniej chemii tym lepiej. Dzięki kosmetykom przeznaczonym do skóry wrażliwej zmniejszymy ryzyko podrażnień skóry. Ja polecam do tego Naturalne mydło z gąbką złuszczającą luffa Róża Japońska i Liczi firmy Orientana. Nie tylko jest delikatne, doskonale myje i peelinguje, ale także pielęgnuje skórę i pięknie pachnie. Mydlo zawiera luffę, czyli roślinę która ściera naskórek i masuje skórę, a po zużyciu mydła zostaje jako gąbka do masażu na sucho.


  • Jeśli nie depilujemy nóg kremem lub depilatorem i używamy maszynek, pamiętajmy, że nogi golimy zawsze na „mokro” i zgodnie z kierunkiem włosa, nigdy pod włos. Używajmy delikatnych kosmetyków, mydeł o niskim pH lub specjalnych kremów przeznaczonych do skóry wrażliwej.
  • Po depilacji lub goleniu powinnyśmy używać łagodnych i kojących balsamów przeznaczonych do skóry wrażliwej. Zniwelują one podrażnienia i zapewnią poczucie komfortu. Znakomicie nadaje się do tego olejek GoArgan+ Żurawina. Regeneruje skórę, nawilża, zmniejsza podrażnienia i zapewnia skórze gładkość i elastyczność. Można go stosować bezpośrednio, mieszać z balsamami lub dodawać do kąpieli. Piękne i aksamitne nogi po takich zabiegach – gwarantowane!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz