czwartek, 8 października 2015

Farbowanie włosów henną


W dzisiejszych czasach każdy z nas może w dowolnej chwili zmienić swój kolor włosów, korzystając z dostępnych na rynku farb czy szamponów koloryzujących. Wielu fryzjerów podkreśla, że w tym zadaniu o wiele lepszym wyborem okaże się henna, która nie obciąża naszych włosów. Warto zdecydować się na tę naturalną metodę farbowania, aby samemu się przekonać, jak wiele atutów wiąże się ze stosowaniem henny. W sklepach uda nam się znaleźć najróżniejsze warianty kolorystyczne, dzięki czemu możemy w dowolny sposób eksperymentować ze swoim wyglądem. Naturalne metody są o wiele lepsze od chemicznych środków koloryzujących, chociaż nie oznacza to, że są całkowicie wolne od wad.

Dla kogo henna jest idealnym wyborem?

Osoby, które chcą zapobiec zniszczeniu włosów, koniecznie powinny zdecydować się na naturalne metody farbowania, czyli na hennę. Niestety, chemiczne farby czy szampony koloryzujące zawsze mają negatywny wpływ na kondycję włosów. Nic dziwnego, że można je stosować w większych odstępach czasowych – częstsze stosowanie farb może w szybkim czasie doprowadzić do ich osłabienia, a tym samym, nadmiernego wypadania. Tymczasem naturalna henna nie tylko gwarantuje zmianę koloru włosów, ale także dodatkowo je odżywia. Nie można również zapominać o ochronie przez promieniowaniem UV. Dzięki hennie włosy staną się gładsze i odzyskują naturalny połysk, zachwycając zdrowym wyglądem. Należy także podkreślić, że henna ma działanie hamujące wypadanie włosów. Tego typu substancje koloryzujące najlepiej sprawdzą się, gdy chcemy podkreślić swój naturalny kolor. Jeśli na przykład z biegiem czasu czerń naszych włosów stała się nieco bledsza, henna o kolorze hebanowej czerni będzie doskonałym rozwiązaniem. Warto dodać, że naturalna henna korzystnie wpływa nawet na objętość włosów, jednocześnie sprawiając, że są one miłe w dotyku.

Różnorodność kolorystyczna

Naturalne henny są dostępne w najróżniejszych odsłonach kolorystycznych, dzięki czemu każda pani ma szansę wybrać coś dla siebie. Czysta henna zapewni nam piękny, rudy kolor o atrakcyjnym połysku. Ciekawą propozycją są preparaty o rozmaitych odcieniach brązów, na przykład w odcieniu  orzecha laskowego. Poszczególne specyfiki są dostępne zarówno dla włosów długich, jak i krótkich czy półdługich, co ułatwia zachowanie odpowiednich proporcji. 
Wśród wariantów w kolorze brązowym, dość sporym powodzeniem cieszy się henna w barwach gorzkiej czekolady. W dobrze zaopatrzonych sklepach uda nam się znaleźć także bezbarwne preparaty. 

Są one nakierowane na odżywienie włosów, gwarantując kompleksową pielęgnację. Bezbarwna henna pozwoli na podkreślenie jasnego koloru włosów, zapewniając im delikatne, złote refleksy. Należy nadmienić, że jej działanie obejmuje także skórę głowy.

Czy henna ma jakieś wady?

W obliczu tylu atutów dość trudno jest zauważyć jakiekolwiek wady naturalnego farbowania. Należy jednak zaznaczyć, że ziołowe mieszanki czasami mogą wywoływać efekt wysuszenia włosów. Nie jest to jednak działanie długotrwałe – wystarczy zastosować odżywkę, aby przywrócić im odpowiednią formę. Jeśli zamierzamy często stosować hennę, powinniśmy zwrócić na tę kwestię większą uwagę. Zdarza się również, że pod jej wpływem włosy nieco się plączą – jednak wiele tutaj zależy od rodzaju naszych włosów. 

Być może dla niektórych minusem będzie fakt, że henna jest nieco nieprzewidywalna pod kątem trwałości. Nierzadko utrzymuje się ona na włosach bardzo długo, co może być problemem, jeśli zależałoby nam na diametralnej zmianie koloru. Osoby niedoświadczone mogą mieć trudności w uzyskaniu pożądanego odcienia. Należy także dodać, że henna nie zawsze w stu procentach pokrywa siwe włosy – ale również i w tym wypadku wiele zależy od ich rodzaju.

Naturalne metody koloryzacji włosów cieszą się coraz większą popularnością wśród kobiet, które chcą zapewnić im zdrowy i atrakcyjny wygląd. Warto zdecydować się na ziołowe specyfiki, w których nie ma szkodliwych składników chemicznych. Są one nie tylko skuteczne w koloryzacji, ale także gwarantują głębokie odżywienie, pomagając w odbudowie włosów.

1 komentarz:

  1. Rzeczywiście henna zbiera coraz większe grono fanów. Osobiście nie farbuję włosów ale kiedyś na pewno hennę wypróbuję ;). Na razie działam tylko z brwiami i rzęsami.

    OdpowiedzUsuń