wtorek, 8 grudnia 2015

Czego potrzebują włosy i paznokcie zimą?


Każda kobieta chce wyglądać pięknie niezależnie od pory roku. Zima to czas, kiedy nasza skóra, włosy oraz paznokcie wystawione są na działanie niekorzystnych czynników. Jeżeli nie zapewnimy im odpowiedniej pielęgnacji, możemy być niemiło zaskoczeni: włosy staną się suche, oklapnięte, pozbawione blasku, a paznokcie zaczną się łamać i przybiorą lekko żółtawy kolor. Podpowiadamy, jak pielęgnować zarówno włosy, jak i paznokcie w ten trudny zimowy czas.

Włosy

Zimą, kiedy na dworze panuje mróz, większość z nas sięga po czapkę. Dzięki niej jest nam ciepło, a nasze zatoki chronione są przed zaziębieniem. Po zdjęciu czapki, włosy są jednak suche, mogą się łamać, do tego tracą swoją objętość. Mogą również intensywnie się przetłuszczać, a na skórze pojawić może się łupież. Rezygnacja z czapki też nie jest dobrym rozwiązaniem – zimny wiatr oraz mróz mocno przesuszają skórę głowy. Zimowa pielęgnacja włosów opiera się przede wszystkim na ich regularnym myciu. Nie należy go ograniczać, jeśli widzimy, że włosy tego potrzebują. Myć można je nawet codziennie i jest to o wiele lepsze, niż rezygnowanie z umycia włosów tłustych i nieświeżych. Zimą należy jednak odpowiednio dobierać szampon. Powinien to być kosmetyk odżywczy, regenerujący bądź odbudowujący.

http://grotabryza.eu/odbudowujacy-szampon-pszeniczno-owsiany-sylveco.html

Pomocne okazują się być również odżywki. Najlepsze do stosowania zimą są te, które zawierają w swoim składzie aloes oraz D – panthenol. Nawilżają one włosy oraz dogłębnie je odżywiają.

Włosów nigdy nie należy być w gorącej wodzie ani też suszyć gorącym powietrzem. Zimą są bowiem i tak wystarczająco wysuszone przez wiatr, mróz oraz powietrze w mieszkaniach, którego wilgotność jest zbyt niska. Do tego gorąca woda oraz powietrze sprawiają, że skóra zaczyna produkować więcej łoju, w efekcie czego włosy stają się tłuste. Zimą najlepiej stawiać na suszarki wyposażone w jonizator. Sprawia on, że włosy się nie elektryzują.

Nigdy nie wolno być głowy tuż przed wyjściem na dwór. Tyczy się to zwłaszcza tych dni, kiedy temperatura na zewnątrz jest naprawdę niska. Gwałtowne zmiany temperatury poważnie osłabiają włosy i uszkadzają ich delikatną strukturę.

Paznokcie

Zimą nasze dłonie narażone są na działanie niskich temperatur. Dostępne obecnie w sprzedaży rękawiczki na ogół nie zapewniają im wystarczającego ciepła. W efekcie stają się suche i spierzchnięte. Niekorzystnie odbija się to także na kondycji paznokci, które stają się kruche i łamliwe. Dlatego tak ważne jest, aby w sezonie zimowym używać porządnych odżywek do paznokci. Najlepsze są te zapewniające szereg witamin i minerałów. Utwardzają one płytkę paznokciową i chronią przed jej złamaniem. Używać trzeba również dobrze dobranych kremów do rąk, pamiętając, aby wcierać je także w paznokcie. Idealnie sprawdzają się te o działaniu regenerującym.
http://grotabryza.eu/balsam-regenerujacy-do-suchej-skory-rak-i-paznokci.html
Odpowiednia pielęgnacja włosów i paznokci sprawi, że przetrwają one zimę w naprawdę dobrej kondycji. Dzięki temu będą silnie, lśniące – po prostu ładne.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz