piątek, 4 grudnia 2015

Jak dbać o świeży oddech?


Pewność, że nasz oddech jest zawsze świeży i przyjemny sprawia, że nie tylko szerzej się uśmiechamy, ale również czujemy się swobodniej w kontaktach społecznych. Niestety, wiele osób nie wie, jak zapewnić sobie przyjemny oddech pozbawiony przykrego dla otoczenia aromatu. Podpowiadamy, co robić i jak dbać o higienę jamy ustnej, aby nieświeży oddech nie był naszym problemem.

Prowadzone badania pokazują, że aż 44% Polaków uważam, że nieświeży oddech poważnie rzutuje na ich pewność siebie. Przykry zapach z ust sprawia, że niechętnie rozmawiamy z innymi, wycofujemy się z relacji, a także wolimy się nie uśmiechać. Tymczasem okazuje się, że wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, aby cieszyć się przyjemnym oddechem niezależnie od sytuacji.

Pasta do zębów zawsze pod ręką

W wielu wypadkach umycie zębów tylko rano i wieczorem nie wystarczy, aby były one zawsze świeże, a oddech z ust przyjemny. Dlatego warto mieć zawsze ze sobą pastę do zębów i w miarę możliwości korzystać z niej po każdym posiłku. Szczególnie polecane są pasty ziołowe, które skutecznie i na długo odświeżają oddech, sprawiając, że problem z brzydkim aromatem z ust znika na długo.

Płyny do płukania ust

To kolejny obowiązkowy element wyposażenia każdego, kto nie chce borykać się z problemem nieświeżego oddechu. Płyny do płukania skutecznie zabijają bytujące w naszej jamie ustnej bakterie. A to właśnie one odpowiedzialne są za pojawienie się brzydkiego aromatu z ust. Najskuteczniejsze są preparaty ziołowe, które nie tylko zabijają bakterie i odświeżają oddech, ale naprawdę przyjemnie pachną. Do tego dbają o kondycję dziąseł – wystarczy, że w ich składzie znajduje się wyciąg z aseptycznej szałwii.

http://grotabryza.eu/pl/c/Higiena-jamy-ustnej/29
Duża ilość wody

Aby brzydki zapach z ust nam nie dokuczał, należy w ciągu dnia wypijać naprawdę sporo wody. Nie tylko nawadnia ona nasze ciało, skutecznie zapobiegając groźnemu dla zdrowia odwodnieniu, ale także wypłukuje resztki jedzenia osadzające się na zębach, dziąsłach i języku. A często to właśnie one są powodem pojawienia się brzydkiego zapachu z ust.

Odświeżacze do ust

To doraźna pomoc w nagłych sytuacjach. Jeśli brzydki zapach z ust pojawił się nagle, a Ty musisz się z nim szybko i skutecznie rozprawić, odświeżacz do ust będzie idealnym rozwiązaniem. Dzisiaj producenci artykułu do higieny jamy ustnej proponują rozmaite odświeżacze. Większość z nich bazuje jednak na olejku miętowym, który zapewnia na długo przyjemny oddech, dając jednocześnie przyjemne uczucie chłodu w jamie ustnej.

Metody naturalne – natka pietruszki i goździki

Te popularne w Polskiej kuchni produkty skutecznie i na długo odświeżają oddech. Jeżeli chcesz, aby z Twoich ust nie wydobywał się brzydki aromat, sięgaj po natkę z pietruszki bądź goździki, kiedy tylko możesz. Wystarczy żuć je parę minut, aby oddech się odświeżył.

Odpowiednia higiena jamy ustnej sprawia, że przykry oddech nie powinien się pojawić. Warto jednak pamiętać o wymienionych sposobach, dzięki którym można cieszyć się świeżym i przyjemnym oddechem niezależnie od sytuacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz