poniedziałek, 4 stycznia 2016

Dlaczego nasza cera potrzebuje arbuza?


Zbawienne właściwości arbuza dla naszej cery sprawiają, że coraz częściej jest on wykorzystywany w kosmetykach dla kobiet. Nie ma w tym nic dziwnego – z pomocą ekstraktów z tego specyficznego owocu można znakomicie odżywić swoją cerę, a także uchronić ją przez niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowym atutem jest fakt, że kosmetyki oparte o ekstrakty owocowe są naturalnymi preparatami, nieobciążającymi naszej skóry. Nawet panie o bardziej wrażliwej cerze z powodzeniem mogą zdecydować się na arbuzową kurację, przekonując się o najważniejszych właściwościach tego soczystego owocu.

Niezawodna ochrona przed słońcem

Z pewnością niewiele osób zdaje sobie sprawę, że arbuz może zapewnić naszej cerze niezawodną ochronę przed szkodliwymi promieniami UV. Nic dziwnego, że coraz częściej jest wykorzystywany w kremach wybieranych przez narciarzy, którzy są szczególnie narażeni na ekspozycję słońca. Zimą promienie UV są równie groźne jak latem, a podczas narciarskiego szaleństwa nasza skóra zostaje poddawana bardzo silnym promieniowaniom. Tymczasem z pomocą ekstraktów z arbuza można ochronić najważniejsze komórki skóry przed szkodliwą aktywnością UV. W efekcie zmniejsza się ryzyko pojawienia się charakterystycznego rumienia, którego na pewno większość narciarzy wolałaby uniknąć. Jest to związane z zawartością likopenu, uniemożliwiającego fermentację DNA na płaszczyźnie fibroblastów i keratynocytów.

Najważniejsze właściwości arbuza

Wśród kosmetyków stworzonych na bazie ekstraktów z arbuza, warto wymienić maski do twarzy, które mają zbawienny wpływ na naszą cerę.

http://grotabryza.eu/skin79-fruit-mask-watermelon-girl.html
Przede wszystkim należy zauważyć, że arbuz znakomicie nawilża skórę, dbając o utrzymanie tego stanu przez dłuższy czas. Ponadto, wspomaga ją w walce z wolnymi rodnikami, w efekcie stając na straży naszego młodego wyglądu. Ma on działanie zmiękczające, dzięki czemu po jego zastosowaniu skóra jest gładsza i bardziej elastyczna. To z kolei zapewnia nam skuteczną pomoc w walce ze zmarszczkami, dlatego ekstrakty z arbuza coraz częściej można znaleźć w kremach przeciwzmarszczkowych. Warto także wspomnieć o jego działaniu leczniczym. Kosmetyki na bazie ekstraktu z arbuza są zalecane osobom, które mają skłonności do powstawania zajadów lub innych stanów zapalnych skóry. Łagodne nawilżenie cery na pewno okaże się niezawodnym ukojeniem w przypadku tego typu dolegliwości. Arbuz znakomicie odżywia całą skórę, ale jednocześnie ma działanie ściągające. Co za tym idzie, sprawdzi się nawet w przypadku konieczności zmniejszenia porów. Jeśli zaś chodzi o szczegółowy skład arbuza, warto wymienić następujące witaminy i minerały:
  • witamina C
  • witamina A
  • witamina B
  • potas
  • kwas foliowy
  • magnez
  • beta karoten

Naturalne ekstrakty z owoców coraz częściej są wykorzystywane w kosmetykach, stanowiąc źródło niezawodnej kuracji dla skóry. Warto zdecydować się na pielęgnację z wykorzystaniem zbawiennych właściwości arbuza, dbając o młody wygląd cery i ochronę przez UV. Obecnie arbuz jest obecny nie tylko w kosmetykach do twarzy, ale także w innych preparatach, w tym między innymi w kremach przeznaczonych do walki z cellulitem.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz