wtorek, 16 lutego 2016

Jak sprawić, by kąpiel była relaksująca?Stres, nawał obowiązków, ogromne tempo życia – wszystko to sprawia, że wielu z nas szuka sposobu na relaks. Jedni biegają, inni sięgają po czekoladę, jeszcze inni stawiają na kąpiel. Dla wielu osób zanurzenie się w wannie pełnej gorącej wody to świetny sposób na odpoczynek. Jak jednak sprawić, aby kąpiel w wannie stała się wspaniałym relaksem?

Wbrew pozorom wcale nie jest to takie trudne. Trzeba sięgnąć jedynie po odpowiednie dodatki do kąpieli, zadbać o oświetlenie i właściwą temperaturę wody. Czasem dodać można jeszcze lampkę czerwonego wina, które wspaniale rozluźnia napięte mięśnie.

Dodatek do kąpieli
Aby kąpiel stała się prawdziwą przyjemnością, warto zadbać o dodatki do wody. Idealnie sprawdzają się rozmaite olejki  i płyny do kąpieli. Najbardziej popularny jest olejek lawendowy, który nie tylko przyjemnie pachnie, ale również koi nadszarpnięte nerwy. Kąpiel w wodzie z dodatkiem olejku lawendowego rozluźnia mięśnie, sprawia, że znika zdenerwowanie, a ból głowy ustępuje. Ciekawą propozycją są półkule do kąpieli.
http://grotabryza.eu/zestaw-polkul-do-kapieli-mix.html
Każda z nich charakteryzuje się odmiennym zapachem, przez co w zależności od nastroju można sięgnąć po jedną bądź drugą. Malina, zielona herbata, połączenie aromatu pomarańczy z wanilią – takie zapachy zostały zamknięte w tym ciekawym dodatku do kąpieli.

Światło
Aby kąpiel była prawdziwym relaksem, warto zadbać o nieco przyciemnione światło. Nie trzeba w łazience palić ostrego światła górnego. Czasem wystarczy tylko kinkiet. Chcąc wprowadzić jeszcze bardziej relaksującą atmosferę, warto sięgnąć po świece. Obecnie w sprzedaży znajdują się również te zapachowe. Wówczas zyskujemy nie tylko relaksujące oświetlenie, ale także przyjemny zapach, który może jeszcze bardziej pomóc w odprężeniu się.

Zapach
Nadszarpnięte nerwy ukoi przyjemny, relaksujący zapach. Wspomnieliśmy już, że doskonale działa aromat lawendowy. Podobne działanie wykazuje zapach jaśminu. Chcąc zapewnić sobie aromatyczną kąpiel, można sięgnąć albo po pachnący płyn lub olejek do kąpieli, albo po kominek zapachowy. Pachnące woski i olejki doskonale sprawdzają się wtedy, kiedy chcemy, aby w pomieszczeniu roznosił się miły zapach. Trzeba jednak pamiętać, aby nie zafundować sobie zbyt silnego aromatu.

Lampka wina
Doskonałym dodatkiem do relaksującej kąpieli okazuje się być lampka czerwonego wina. Dawno już udowodniono, że czerwone wino nie tylko nie szkodzi, ale wpływa również pozytywnie na organizm. Rozluźnia spięte mięśnie, świetnie poprawia nastrój. To z całą pewnością coś, po co warto sięgnąć po ciężkim dniu.

Dzisiaj przygotowanie relaksującej kąpieli naprawdę nie jest trudne. W sprzedaży znajduje się mnóstwo środków, które w tym pomogą. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na zestaw do kąpieli, który pomoże się odprężyć i zrelaksować.
http://grotabryza.eu/zestaw-kapielowy-odprezajacy-jasmin.html
Jeśli do tego dodamy właściwe oświetlenie, relaksującą muzykę oraz lampkę czerwonego wina, bez wątpienia uda się nam doskonale odprężyć.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz