wtorek, 23 lutego 2016

Jakie kosmetyki dla dzieci i niemowląt?

Skóra dzieci i niemowląt wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nie jest ona bowiem tak odporna na podrażnienia, jak skóra osoby dorosłej. Właśnie dlatego podczas kupna preparatów dla dzieci i niemowląt trzeba uważnie przyglądać się temu, co wkładamy do naszego koszyka z zakupami.

Rozsądnym rozwiązaniem jest kupowanie kosmetyków posiadających atest wydany przez Instytut Matki i Dziecka, Centrum Zdrowia Dziecka oraz Państwowy Zakład Higieny. Stawiając na takie preparaty, można być pewnym, że daje się swojemu maluchowi to, co dla niego najlepsze. W przypadku preparatów dla niemowląt oraz malutkich dzieci na opakowaniu powinna znajdować się również informacja, że są to produkty przeznaczone dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. Nigdy nie należy kupować środków, którym wyszedł już termin ważności. Zwrócić należy również uwagę, czyli produkt może uczulać.

Na jakie firmy stawiać?
W przypadku kosmetyków dla niemowląt oraz małych dzieci należy stawiać na produkty znanych i cenionych firm. Wówczas można być pewnym, że produkty te cechuje najwyższa jakość. Warto pamiętać, że nie należy na kosmetykach dla dzieci oszczędzać. Lepiej kupić preparat droższy, ale dający pewność, że nie podrażni on delikatnej skóry maluszka.

Rodzaje kosmetyków, które mogą się przydać
Mówiąc o kosmetykach dla dzieci i niemowląt, wskazać można pewną grupę preparatów i środków higienicznych, które mogą się przydać. Do tych najbardziej istotnych zalicza się:
- chusteczki higieniczne;
- krem na odparzenia;
- mydełko;
- szampon;
- mleczko;
- puder;
- żel do kąpieli;
- oliwkę.

Krem na odparzenia
Krem na odparzenia to produkt, który w przypadku dzieci korzystających jeszcze z pieluszek ma ogromne znaczenie. Środek ten powinien zawierać w swoim składzie tlenek cynku. Sprawia on, że skóra pokrywa się delikatną warstwą ochronną. Jednocześnie skóra może swobodnie oddychać. Doskonałym wyborem są kremy, które cechują się wodoodpornością. Dzięki temu ich działanie nie jest przerwane nawet wówczas, kiedy maluszek zrobi siusiu.
http://grotabryza.eu/krem-przeciw-odparzeniom-dla-dzieci

Oliwka do ciała
Dzięki niej skóra maluszka jest głęboko nawilżona i gładka. Niektóre mamy uważają, że stosowanie oliwki niezbędne jest tylko wtedy, kiedy skóra dziecka jest sucha oraz łuszczy się. Wielu pediatrów zaleca jednak stosowanie oliwki w każdym przypadku. 

http://grotabryza.eu/oliwka-do-ciala.html

Chusteczki higieniczne
Są one nasączane rozmaitymi środkami. Nie podrażniają skóry dziecka i nie usuwają jej naturalnej warstwy ochronnej. Jednocześnie pozbawione są substancji, które mogłyby wywoływać alergię. Chusteczki nawilżane mogą być stosowane do higieny całego ciała maluszka. Większość mam używa ich jednak do przecierania pupy.

Mydełko
Musi nie tylko pielęgnować skórę, ale również tworzyć na niej warstwę ochronną. Mydła na bazie naturalnych składników są w przypadku małych dzieci rozwiązaniem najlepszym. http://grotabryza.eu/mydlo-marsylskie-aloe-vera.html
Wybór kosmetyków dla dzieci i niemowląt jest dzisiaj naprawdę duży. Każda mama, która chce zadbać o higienę swojemu maluszka nie będzie więc miała problemu z wyborem dobrych kosmetyków.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz