wtorek, 9 lutego 2016

Mydło marsylskie i jego nadzwyczajne właściwości piorące
Półki sklepów kosmetycznych aż uginają się od przeróżnych mydeł. Zachęcają one kolorowymi opakowaniami oraz naprawdę niską ceną. Wśród gąszczu produktów znaleźć można również mydła droższe, ale charakteryzujące się doskonałą jakością i świetnymi właściwościami. Są one droższe, ale o wiele delikatniej obchodzą się z naszą skórą. Zalicza się do nich między innymi mydło marsylskie, które jest prawdziwym hitem na rynku kosmetyków ekologicznych.

Mydło marsylskie to produkt całkowicie naturalny, którego zastosowanie jest niezwykle szerokie. Warto pamiętać, że terminem tym można określać tylko i wyłącznie te gatunki mydła, w której aż siedemdziesiąt dwa procent składników to oleje roślinne. W mydle takim nie znajdują się tłuszcze zwierzęce, a w procesie produkcji nie ma miejsca testowanie na zwierzętach. Znane od dawna i cieszące się ogromną popularnością mydło marsylskie nie uczula, nie podrażnia, a dodatkowo jest bakteriobójcze.

Kto może sięgać po mydło marsylskie?
 
Produkt ten poleca się wszystkim bez względu na rodzaj skóry oraz problem, który jej dotyka. Mydła marsylskiego mogą używać zarówno dorośli, jak i dzieci. Bez obaw można po nie sięgać nawet w przypadku noworodków, których skóra jest wyjątkowo delikatna i szczególnie podatna na podrażnienia.

Właściwości mydła marsylskiego
Jak zostało powiedziane na wstępie, mydło marsylskie musi zawierać przynajmniej siedemdziesiąt dwa procent olejów roślinnych. Są to olej:
- palmowy;
- migdałowy;
- rzepakowy;
- arganowy.
Do tego dochodzi również oliwa z oliwek. W składzie mydła marsylskiego trudno szukać parabenów oraz petrolatów, a więc tych substancji, które bardzo niekorzystnie mogą oddziaływać na kondycję skóry. Brak tłuszczów zwierzęcych to kolejny atut mydła marsylskiego. Mydło jest wyjątkowo łagodne dla skóry, jego pH jest neutralne. Nie testuje się go na zwierzętach, przez co jest idealne dla ekologów. Z uwagi na wyjątkowy skład poleca się go osobom o skórze wrażliwej, które regularnie borykają się z podrażnieniami czy reakcjami alergicznymi.

Jak działa mydło marsylskie?
Mydło nie tylko myje, ale również delikatnie odżywia skórę. Jednocześnie wygładza ją i łagodzi podrażnienia. Wspomaga proces regeneracji komórek. Z uwagi na wyjątkowo delikatne działanie jest idealnym mydłem dla alergików, małych dzieci oraz osób, których cera wykazuje skłonność do podrażnień. Mydła marsylskiego można używać nie tylko do mycia twarzy, ale również higieny intymnej. Sprawdza się w tym wypadku rewelacyjnie. Może być używane przez osoby, które borykają się z trądzikiem. Ciekawym jest fakt, że mydło marsylskiej świetnie sprawdza się również podczas prania delikatnych tkanin. Nie usunie może uporczywych plam, ale doskonale odświeży tkaninę i nada jej przyjemny zapach. Warto sięgać po nie zawsze wtedy, kiedy pierzemy delikatne rzeczy, które nie są mocno zabrudzone. Jednocześnie ubrania uprawne w mydle marsylskim nie będą podrażniały skóry, co ma ogromne znaczenie w przypadku alergików i osób ze skórą wrażliwą. W mydle tym można prać również ubranka dla niemowląt i noworodków.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz