wtorek, 10 maja 2016

Właściwości oleju tamanuGładka i miękka skóra, brak problemów z uporczywym trądzikiem i złagodzone podrażnienia. Jaki naturalny kosmetyk ma tak dobroczynne działanie dla naszej urody? To olej tamanu – mało znany, a pełen drogocennych właściwości zdrowotno – upiększających. Ekstrakt z orzechów tego drzewa ma wyjątkowy wpływ na wiele dolegliwości zdrowotnych i defektów skórnych. Poznaj jego właściwości!

Niezwykły olej tamanu

Cenne właściwości oleju tamanu zostały odkryte przed wiekami przez mieszkańców Polinezji. Ich skóra była bardzo narażona na działanie promieni słonecznych, wiatru i innych szkodliwych czynników atmosferycznych. Ta pochodząca z terenów Azji Południowo – Wschodniej roślina charakteryzuje się ciemną, szorstką korą oraz tym, że kwitnie co dwa lata. Jej owoce w smaku przypominają jabłko, ale prawdziwym skarbem drzewa tamanu jest olej uzyskiwany z jego nasion. Po wytłoczeniu ma ciemnozielony kolor i gorzki, intensywny, przypominający zapach orzechów aromat.  Suszy się je przez co najmniej 2 miesiące, a następnie tłoczy na zimno – by wyprodukować 1 litr oleju, potrzebnych jest aż 20 kg owoców!

Właściwości oleju tamanu

Dobroczynne właściwości oleju tamanu zostały naukowo potwierdzone w latach 20. XX wieku – najpierw doskonale sprawdził się podczas leczenia ofiar epidemii trądu na wyspie Fidżi, a zainteresowani tym faktem naukowcy postanowili go przebadać. Okazało się, że ten niezwykły olej wykazuje właściwości regenerujące i wytwarzające nowe komórki – dzięki temu jest nieocenioną pomocą w zwalczaniu dolegliwości i chorób skórnych. Goi blizny i zmniejsza ich objętość, rozjaśnia przebarwienia, pomaga na wrzody i łagodzi skutki poważnych oparzeń. Rdzenni mieszkańcy Polinezji nie mylili się – olej tamanu doskonale radzi sobie w przypadku ciężkich ran, poparzeń słonecznych i zmian skórnych ze względu na swoje zdolności do pochłaniania promieniowania UV. Oprócz tego wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i antybakteryjne – dzięki niemu skóra staje się delikatna i miękka w dotyku.


https://grotabryza.eu/olej-tamanu-50.html

Swoje niezwykłe właściwości olej tamanu zawdzięcza dwóm składnikom aktywnym, kwasowi kalofillowemu oraz kallofilloidynie – to one odpowiadają za antybakteryjne i przeciwzapalne właściwości. Ponadto jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak np. kwas linolowy oraz kwas oleinowy. To one odżywiają skórę i ją nawilżają.

Olej tamanu dla zdrowia i urody

Olej tamanu doskonale nadaje się zarówno do leczenia trudno gojących się ran, jak i do poprawy wyglądu problematycznej skóry. Badania naukowe wykazały, że jest on w stanie naprawić tkanki uszkodzone wskutek urazów (blizny, rozstępy, skaleczenia, oparzenia) oraz pomóc wrażliwej, podrażnionej i odwodnionej cerze – odżywia ją i wygładza. Naukowo potwierdzono, że przenika przez wszystkie warstwy skóry, dzięki czemu wykazuje właściwości regeneracyjne. Olej tamanu leczy także uciążliwy trądzik i zaskórniki, opryszczkę, różnego rodzaju grzybice. Kremy z jego dodatkiem spłycają zmarszczki, zamykają pękające naczynka, a w dodatku pomagają na reumatyzm i nerwobóle.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz