środa, 4 maja 2016

Cera mieszana - jak ją pielęgnować?Cera mieszana – to dopiero kapryśna skóra! Jednego dnia się przesusza, drugiego zaś przetłuszcza się w nadmiarze; wymaga systematycznego złuszczania, a jednocześnie łatwo o jej podrażnienia. Jak dbać o cerę mieszaną? Czy są jakieś sprawdzone sposoby jej pielęgnacji?

Cera mieszana – charakterystyka

Cera mieszana to najczęściej spotykany, a jednocześnie najbardziej wymagający pielęgnacyjnie typ skóry. Dotyczy osób w każdym wieku (znacznie częściej kobiet, niż mężczyzn) i charakteryzuje się zupełną zmiennością. Bardzo łatwo się przesusza, ale równie szybko potrafi się przetłuścić, co jest przyczyną wielu problemów. Poszczególne części skóry twarzy zdają się mieć zupełnie inne potrzeby: w obrębie tzw. strefy T, czyli czoła, nosa i brody cera najłatwiej ulega przetłuszczeniu. Pojawiają się rozszerzone pory, zaskórniki, stany zapalne; na policzkach zaś gruczoły łojowe są znacznie spokojniejsze, ale za to są znacznie bardziej podatne na nadmierne przesuszenie i podrażnienia. Pielęgnacja cery mieszanej wymaga więc podwójnej dbałości dostosowanej do potrzeb danej strefy. 
http://grotabryza.eu/zestaw-cera-problematyczna.html

Jak dbać o cerę mieszaną?

Przede wszystkim należy ją uważnie obserwować – to podstawa udanej pielęgnacji cery mieszanej. Oceń, jak wygląda rano, po umyciu i nałożeniu kremu oraz w ciągu dnia. Czy pojawiają się oznaki napięcia, łuszczenia, zaczerwienienia? Jak Twoja skóra reaguje na poszczególne kosmetyki? Być może tonik czy żel zbyt mocno ją przesuszają, a krem niewystarczająco nawilża. W codziennej pielęgnacji cery mieszanej nie można traktować tak, jakby była tylko tłusta – należy wziąć pod uwagę, że ma także tendencje do przesuszania się. Policzki zasługują na szczególnie delikatną pielęgnację – jeśli potraktujesz ją produktami o zbyt intensywnym, matującym efekcie, szybko zacznie się łuszczyć. Nie zapominaj o tym, że partie boczne skóry twarzy są bardzo wrażliwe i wymagają specjalnego traktowania.


 http://grotabryza.eu/rumiankowy-zel-do-twarzy-sylveco.html

Trzy kroki pielęgnacji dla cery mieszanej

W codziennej pielęgnacji bardzo ważne są trzy podstawowe zasady. Po pierwsze, delikatne oczyszczanie: dwa razy dziennie przemywaj ją łagodnym żelem myjącym, płynem micelarnym lub pianką. Najlepsze będą te do cery wrażliwej, naczynkowej lub alergicznej – należy jednak pamiętać o tym, by nie zawierały ścierających drobinek. Skutecznie oczyszczą cerę, ale nie naruszą jej warstwy lipidowej.

https://grotabryza.eu/nawilzajacy-krem-do-twarzy-gocranberry.html

Po drugie, podczas mycia używaj chłodnej wody, najlepiej przegotowanej. Unikniesz przegrzewania i podrażnień oraz zanieczyszczeń występujących w wodzie z kranu. Możesz także przemywać twarz płynem micelarnym lub naparami ziołowymi – doskonale sprawdzą się rumianek, łopian, krwawnik, szałwia czy siemię lniane. Cera mieszana bardzo dobre reaguje także na wodę różaną – zawarte w niej substancje łagodzą podrażnienia skóry i regulują pracę gruczołów łojowych.

Po trzecie, peelingi wykonuj z głową – 1 – 2 razy w tygodniu w zupełności wystarczy. Dobierz taki preparat złuszczający, który nie podrażni Twojej skóry, ale delikatnie ją oczyści: w przeciwnym razie cera zacznie się bardzo szybko przesuszać i mogą pojawić się łuszczące się skórki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz