poniedziałek, 23 maja 2016

Gładkie stopy w 3 krokach!


W codziennej pielęgnacji szczególnie dbamy o włosy, skórę, paznokcie czy cerę. Bardzo często zapominamy jednak o stopach, a przecież i one zasługują na wyjątkowe traktowanie. Po całym dniu w szpilkach lub długim spacerze nasze nogi potrzebują odpowiednich zabiegów. Czy Twoje stopy są gotowe na wiosenno – letnie obuwie? By móc założyć sandałki i bez kompleksów poruszać się po plaży, zastosuj się do naszych pielęgnacyjnych wskazówek. Oto kilka podpowiedzi, jak mieć gładkie i piękne stopy w 3 krokach!

1.Kąpiele do stóp to podstawa!

Naskórek na stopach bardzo szybko ulega rogowaceniu – wpływ na to mają indywidualne predyspozycje, jak np. geny czy fakt, jak wiele kroków dziennie wykonujemy. Po ciężkim dniu  na nogach nie ma nic przyjemniejszego, niż odżywcza i zmiękczająca kąpiel dla stóp. Do miski nalej ciepłej wody, dodaj do niej sól do stóp oraz oliwę, np. z oliwek lub dowolny olejek zapachowy. To najlepsze składniki oczyszczające i złuszczające naskórek stóp oraz są podstawą do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych. Dobrze sprawdzą się także mleko, miód, cytryna, olejek jojoba, olejek lawendowy, soda oczyszczona. Stosuj te kąpiele 1 – 2 razy w tygodniu; wystarczy 20 minut wieczorem. 

https://grotabryza.eu/sol-do-stop-ze-sklonnosciami-do-grzybicy-i-pekania-naskorka.html


2.Jak usunąć twardy naskórek na stopach?

Gładkie stopy to konieczność cotygodniowych wizyt u kosmetyczki? Nic bardziej mylnego – o ich dobrą kondycję możesz zadbać sama w domowym zaciszu. Wystarczy zakupić dobre, naturalne produkty złuszczające: zapomnij o zwykłych, sztucznych pumeksach do stóp. Są niepraktyczne, a w dodatku to siedlisko dla bakterii i grzybów. Wybierz pumeks wulkaniczny, który dzięki swojej porowatej strukturze doskonale usunie martwy naskórek. Możesz także zaopatrzyć się w dwustronną tarkę czy elektryczny pilnik do stóp – wygładzą one twarde pięty, odciski i usuną zrogowaciały naskórek. Dzięki nim będzie mogła uzyskać efekt porównywalny do zabiegu pedicure wykonanego w salonie kosmetycznym! Pamiętaj, by stosować je tylko tam, gdzie skóra jest naprawdę gruba.

3. Gładkie stopy każdego dnia

Jakie jeszcze zabiegi możesz wykonać w domowym zaciszu? Płatki owsiane doskonale nadają się do wykonania peelingu – efekt ich użycia na stopach jest podobny do tego osiąganego za pomocą gruboziarnistych „ścieraczy”. Dodaj do nich olejku jojoba, lawendowego lub oliwy z oliwek i nałóż na stopy na 15 minut. Peeling – maseczkę spłucz chłodną wodą.

Jeśli Twoim problemem jest szybko rogowaciejąca skóra, zgrubienia i odciski, pomyśl o skarpetkach złuszczających. Ich używanie jest bardzo proste: wkładasz stopy do skarpetek ze specjalnym płynem i zostawiasz je na kilka godzin. Roztwór zawiera kwasy i substancje złuszczające, dzięki którym stopy odzyskują gładkość i miękkość. Ze względu na ich intensywne działanie w przeciągu kilku następnych dni należy spodziewać się intensywnie łuszczącego się naskórka.   
http://grotabryza.eu/silnie-zluszczajacy-preparat-z-50-kwasami-aha.html
 Pamiętaj, by po każdym zabiegu złuszczającym stopy zapewnić im odpowiednie nawilżenie. Doskonale sprawdzą się kremy o tłustej konsystencji – po intensywnym peelingu zapewnią stopom najlepsze nawilżenie. Wybieraj odżywcze kremy i maści, np. z witaminą A, naturalne masła (np. shea) i olejki (ze słodkich migdałów, kokosowy, jojoba, makadamia). 
http://grotabryza.eu/balsam-regenerujacy-do-suchej-skory-stop.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz