wtorek, 17 maja 2016

Glinki syberyjskie - jak działają?Syberyjskie glinki w pielęgnacji twarzy to kosmetyczny hit ostatnich lat. Bogata zawartość cennych składników odżywczych i minerałów pielęgnuje cerę, nawilża ją i oczyszcza. Jaki rodzaj glinek będzie najlepszy do pielęgnacji określonego typu cery? Jakie są korzyści płynące z włączenia ich do codziennych rytuałów kosmetycznych? Poznaj cenne właściwości syberyjskich glinek!

Niezwykłe glinki syberyjskie


Syberyjskie glinki zajmują szczególne miejsce wśród naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych. Należą do tzw. peloidów, czyli tworów geologicznych, które po rozdrobnieniu i zmieszaniu z wodą służą do celów leczniczych. Z ich drogocennych właściwości można korzystać w formie kąpieli lub okładów – są bogate w minerały, oczyszczają skórę z pasożytów i uciążliwych dolegliwości skórnych. Jakie cenne składniki zawierają i jak wpływają na zdrowie?

Choć skład produktów na bazie glinek syberyjskich jest krótki, zawiera wiele cennych składników.  Najczęściej zawierają sól jeziorową, błoto oraz poszczególne rodzaje glinek: błękitną lub żółtą. To prawdziwe bomby witaminowe, które oczyszczają cerę, wygładzają ją i nadają jej promienny wygląd. Można używać ich jako czystych produktów, np. w postaci maseczki, albo w połączeniu z innymi półproduktami, jak oleje czy ekstrakty.

Glinki syberyjskie – dlaczego warto ich używać?

Glinki syberyjskie to niezastąpiony składnik w codziennej pielęgnacji skóry. Ze względu na ich zdolności do ekspansji i absorpcji szkodliwych substancji i zamieniania je na te przynoszące korzyści nazywa się naturalnymi detoksykantami. Posiadają także właściwości utrzymujące ciepło – znajdują więc szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym oraz medycynie naturalnej. Leczą choroby i schorzenia skóry oraz wchodzą w skład wielu preparatów - same także mogą być stosowane jako maseczki. Glinki syberyjskie są często stosowane w spa, salonach piękności czy sanatoriach: pomagają na wiele schorzeń, takich jak np. łuszczyca, zapalenia skóry, egzema, bóle mięśni, artretyzm. Pośrednio wpływają także na redukcję stresu i poprawiają funkcjonowanie układu nerwowego. Często stosuje się je w medycynie estetycznej jako produkty wyszczuplające i redukujące cellulit. Ich zastosowanie zdaje się nie mieć końca!

Jaki rodzaj glinki wybrać?

Bez względu na typ cery, glinki syberyjskie dodadzą skórze promiennego wyglądu i sprawią, że będzie czysta, nawilżona i gładka. Błękitna glinka doskonale radzi sobie ze skórą problematyczną, np. naczynkową lub trądzikową. Pomoże na efekty zbyt długiego przebywania na słońcu – nawilży cerę, odświeży ją i załagodzi podrażnienia. Sprawdzi się także w przypadku cery trądzikowej: posiada właściwości oczyszczające, a cząsteczki iłu wyciągają ze skóry zanieczyszczenia. Glinka jest na tyle delikatna, że mogą używać jej nawet najmłodsi!

https://grotabryza.eu/blekitna-glinka-azowska.html

Żółta glinka również sprawdza się w przypadku cery, której problemem jest łojotok. Po jej zastosowaniu skóra jest doskonale oczyszczona, napięta i gładka. Dzięki lekko tłustawej konsystencji nie pojawi się ryzyko przesuszenia twarzy w wyniku tak dokładnego oczyszczania – glinka jest kremowa i doskonale się rozprowadza. Przynosi ukojenie oraz sprawia, że cera wygląda zdrowo i promiennie. Syberyjskie glinki zdecydowanie warto włączyć do codziennej pielęgnacji!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz