czwartek, 16 czerwca 2016

Aromaterapia w Twoim domu!Czy istnieje lepszy sposób na odprężenie po ciężkim dniu, niż gorąca kąpiel przy świecach? By się zrelaksować, niekoniecznie trzeba wydawać majątek na wyjazdy do SPA – odpocząć i zadbać o urodę można również w domowym zaciszu. Aromaterapia to balsam dla duszy i ciała: kąpiel z dodatkiem pięknie pachnącego olejku lub soli relaksuje i pozwala ukoić nerwy. Jak urządzić sobie mały salon kosmetyczny we własnej łazience? Jakich produktów użyć do pielęgnacji?

Aromaterapia towarzyszyła człowiekowi od zawsze – najwcześniejsze wzmianki o używaniu zapachów w medycynie pochodzą z czasów sumeryjskich. W starożytności wykorzystywano głównie receptury na bazie mieszanek roślinnych, m.in. mirtu, tymianku, rozmarynu, które służyły jako naturalny środek antyseptyczny i odprężający. Dziś aromaterapia to niezwykle popularna dziedzina medycyny alternatywnej, która poprzez pobudzenie zmysłu węchu korzystnie wpływa na nastrój i zdrowie oraz relaksuje. Co ciekawe, korzystamy z niej także każdego dnia – uwielbiamy perfumy, mgiełki zapachowe i kadzidełka, a zupełnie nie postrzegamy ich jako aromaterapii!

Aromaterapia w domowym zaciszu


Piękne zapachy nie tylko pobudzają zmysły, ale i mają działanie prozdrowotne. Aromaterapia pomaga odprężyć się i odciążyć umysł od problemów dnia codziennego w naturalny, bardzo prosty sposób. Wystarczy raz w tygodniu urządzić sobie relaksującą kąpiel: zapalić świeczkę, do wanny nalać ciepłej wody i dodać do niej kilka kropel olejku lub specjalnej kapsułki. Łazienka wypełni się pięknym zapachem, a skóra otrzyma całe mnóstwo składników odżywczych i zostanie pięknie nawilżona; do wody można także dodać 2 garści soli kąpielowej. Równie dobrze sprawdzają się kominki zapachowe lub aromatyczne kadzidełko – są bardzo wygodne w użytkowaniu i należą do najpopularniejszych forma aromaterapii. W wielu sklepach pojawiły się także specjalne patyczki, które można zanurzyć w dowolnie pachnącym olejku zapachowym – to sposób na piękny zapach w domowym wnętrzu przez cały czas! 
http://grotabryza.eu/sol-do-stop-ze-sklonnosciami-do-grzybicy-i-pekania-naskorka.html

Aromaterapia – o czym należy pamiętać?

Relaks przy pomocy pięknych zapachów to niezwykle przyjemna sprawa, ale należy pamiętać o kilku ważnych szczegółach. W sklepach możemy znaleźć zarówno olejki eteryczne, jak i zapachowe – jak je rozróżnić? Pierwsze z nich to naturalne ekstrakty z roślin, owoców lub nasion: charakteryzują się zdecydowanym, wyraźnym aromatem i są uzyskiwane przez chemiczną ekstrakcję lub wyciskanie. Drugie zaś są mieszankami naturalnych olejków z zapachami syntetycznymi – nie są w 100% organiczne, ale ze względu na dodatki sztucznych aromatów umożliwiają szeroką gamę zapachową. Podczas ich stosowania należy pamiętać o odpowiedniej ilości aplikowanego olejku: do kominka zapachowego wystarczy 5 – 10 kropli, zaś do kąpieli można dodać od 10 do 15.

Druga istotna sprawa dotyczy mieszania zapachów ze sobą – lepiej tego nie robić i postawić na jedną, konkretną nutę. Nie należy też przesadzać z ilością produktów przeznaczonych do aromaterapii: kominek, świeczki, kadzidełka i olejki to zdecydowanie za dużo! Zamiast odprężenia i ukojenia nerwów, można zafundować sobie niezły ból głowy. Przed domową aromaterapią dobrze jest też wywietrzyć pomieszczenie: w ten sposób zapach będzie mógł się w pełni rozwinąć. 

http://grotabryza.eu/olej-slodkie-migdaly-30Brak komentarzy:

Prześlij komentarz