poniedziałek, 18 lipca 2016

Ciężkie nogi, kruche naczynka. Pożegnaj je!Ciężkie, opuchnięte nogi, żylaki i popękane naczynka na nogach? Latem ten problem staje się szczególnie dokuczliwy, ale spokojna głowa: można mu zaradzić! Wszystkim paniom borykającym się z tą dolegliwością z pomocą przychodzą chłodzące żele – jakie składniki powinny zawierać, by ułatwić przetrwanie w upały?

Opuchnięte nogi lub popękane naczynka to problem dotykający zarówno młode kobiety, jak i te dojrzałe. Ich przyczyną są głównie predyspozycje genetyczne (niemal 80% przypadków), zaburzenia hormonalne, nadciśnienie, siedzący tryb życia czy długotrwałe chodzenie na wysokich obcasach. O dyskomfort nóg szczególnie łatwo latem, kiedy wysokie temperatury i wilgotność wyjątkowo mocno dają się we znaki – naczynia włosowate rozszerzają się, ich przepuszczalność się zwiększa, a w efekcie ścianki stają bardziej kruche. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Jak pomóc nogom w trakcie lata?

Czy istnieją jakieś sprawdzone sposoby na pozbycie się popękanych naczynek, pajączków czy opuchniętych nóg w lecie? Na takie dolegliwości najlepiej pomagają witamina C, dużo ruchu i odpowiednia dieta – razem mogą złagodzić reakcje ciała na wysokie temperatury. Witamina C jest niezbędna do tworzenia się w skórze kolagenu, który wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych. Pomagają także preparaty zawierające rutynę, wyciąg z miłorzębu japońskiego czy arniki górskiej. Zmniejszają one wrażliwość naczyń krwionośnych, wzmacniają je i zapobiegają pękaniu. Jakie produkty i wywary służą usprawnieniu pracy żył i poprawieniu ich wyglądu? Włącz do swojej diety borówki, natkę pietruszki, kurkumę, napar z geranium - zawierają one antyoksydanty, które pozytywnie wpływają na stan nóg w lecie. Zacznij się też więcej ruszać: zapisz się do fitness klubu, na basen lub chodź na spacery. Ruch usprawni krążenie w żyłach i naczyniach włosowatych, a w dodatku poprawi Twoją kondycję!

Żele chłodzące do nóg. Wypróbuj je!


W lecie cały dzień spędzony za biurkiem lub na wysokich obcasach to prawdziwy koszmar dla nóg. Stają się ciężkie, momentalnie puchną, a skóra jest napięta – czy istnieje jakiś skuteczny sposób na przywrócenie stopom uczucia ulgi? Oczywiście! W upalne dni z pomocą przychodzą chłodzące żele: szybko i skutecznie zmniejszają uczucie zmęczenia, przyjemnie orzeźwiają i odświeżają nogi i stopy. Doskonale sprawdzają się zarówno w pracy, jak i w podróży, znacznie podnosząc komfort działania w czasie letnich miesięcy.

Jakie składniki powinny się w nich znaleźć? Wybieraj produkty zawierające naturalne wyciągi z roślin, takich jak np. kasztanowiec, arnika, pomarańczy (hesperydyna) czy mentol – przyjemnie chłodzą, a jednocześnie poprawiają wygląd nóg w upały. Równie dobrze sprawdzą się aloes, kamfora i olejek miętowy: działają przeciwzapalnie, likwidują obrzęki związane z wysokimi temperaturami, zwężają rozszerzone naczynia włosowate, a jednocześnie rozkurczają zwężone naczynia w skórze. Zmniejszają też odczuwanie bólu, dzięki czemu nawet po całym dniu spędzonym na wysokich obcasach nogi będą wydawały się lżejsze. Koniecznie wypróbuj Bingo Gel Zielony – możesz go stosować zarówno do smarowania opuchniętych miejsc, jak i masażu, dzięki czemu pajączki i żylaki nie będą dokuczały Ci w upały! 

http://www.grotabryza.eu/bingo-gel-zielony-ciezkie-nogi-kruche-naczynka.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz