poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Ziołowe płukanki do ust. Warto z nich korzystać?Dbanie o higienę jamy ustnej to podstawa! Oprócz regularnego mycia zębów oraz używania nici dentystycznej, warto do codziennej pielęgnacji warto włączyć także ziołowe płukanki – są one naturalnym sposobem na zachowanie pięknego i zdrowego uśmiechu, a jednocześnie pomagają utrzymać świeży oddech. Dlaczego opłaca się po nie sięgnąć? Jak prawidłowo ich używać?

Ziołowe płukanki do ust – jak działają?

Choć w sklepach można znaleźć wiele produktów do higieny jamy ustnej, często zawierają one podrażniający błonę śluzową i niszczący szkliwo alkohol. Niezbyt dobrze znoszą je więc wrażliwe zęby i dziąsła – zamiast im pomóc, te preparaty szkodzą. Częste używanie alkoholu w płukankach może nadmiernie przesuszać śluzówkę i pozostawiać w ustach charakterystyczny zapach.

A może lepiej wybrać naturalne, a równie skuteczne ziołowe płukanki do ust? Pozwalają utrzymać prawidłowe pH, pomagają w profilaktyce próchnicy i wspomagają remineralizację szkliwa; dzięki nim oddech dłużej jest świeży, a dziąsła nie są narażone na krwawienie. Preparaty do płukania ust posiadają właściwości bakteriobójcze, przeciwzapalne oraz zapobiegają przykrym dolegliwościom, takim jak nadżerki błony śluzowej jamy ustnej, afty, pleśniawki czy owrzodzenia. Oczyszczają także przestrzenie międzyzębowe z resztek pokarmowych i zapobiegają powstawaniu osadu i kamienia.

Naturalne płukanki do ust

Choć nie zawierają alkoholu, są równie skuteczne – mają równie przyjemne i intensywne aromaty, a w ustach pozostawiają uczucie czystości i świeżości. Te składniki to także obecność wielu witamin, flawonoidów, garbników czy kwasów organicznych: to zdrowie prosto z natury! Jak często stosować ziołowe płukanki do ust? Najlepiej używać ich po każdorazowym umyciu zębów oraz po wieczornym czyszczeniu ich nicią dentystyczną. Do płukania wystarczy 10 ml płynu – większość produktów posiada nakrętki-miarki, które ułatwiają odmierzenie porcji. Jak długo należy płukać usta? To około 30 sekund, taki czas w zupełności wystarczy na zachowanie pięknego uśmiechu!

Jakie zioła są najczęściej używane do naturalnych płukanek do ust? Są to mięta, szałwia, nagietek czy rumianek – te rośliny pomagają nie tylko przedłużyć świeżość oddechu, ale i łagodzą nieprzyjemne dolegliwości związane z infekcjami jamy ustnej. W skład płukanek wchodzą także ekstrakty z rozmarynu lekarskiego, goździków, wężownika, kory dębu czy tymianku. Łagodzą one stany zapalne gardła oraz chrypkę, pomagają osobom zmagającym się z paradontozą, powiększonymi węzłami chłonnymi czy krwawieniem z dziąseł. Usuwają także nieprzyjemny zapach z ust – nie zawsze jest on bowiem związany z brakiem higieny, ale może być wynikiem nieprawidłowej diety, problemów trawiennych, palenia papierosów lub nadużywania alkoholu.

http://www.grotabryza.eu/pl/p/W-Ziolowy-plyn-do-plukania-jamy-ustnej-500ml-/442Brak komentarzy:

Prześlij komentarz