wtorek, 1 listopada 2016

Jak działa enzymatyczny peeling do twarzy?


Bez peelingów ani rusz! Regularne złuszczanie skóry twarzy to pielęgnacyjna podstawa – jest on niezbędny, by cera wyglądała zdrowo i pięknie. Choć do niedawna najczęściej stosowany był peeling mechaniczny, coraz więcej osób korzysta z zabiegów oczyszczania za pomocą peelingu enzymatycznego. Jak działa i kto może z niego skorzystać? Poznajcie jego zalety!

Jak działa peeling enzymatyczny? 

Złuszczanie naskórka jest naturalnym procesem, który występuje u każdego z nas. Czasami jednak przebiega zbyt wolno lub skóra po prostu potrzebuje częstszego odświeżenia – wtedy zwykły peeling może okazać się zbyt słaby lub wręcz nieskuteczny. W takich sytuacjach bardzo pomocny będzie peeling enzymatyczny: zamiast mechanicznego tarcia wykorzystuje on substancje o działaniu złuszczającym i wygładzającym. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy borykają się z problemem skóry trądzikowej, skłonnej do podrażnień lub rozszerzonych naczynek. Formuła peelingu enzymatycznego doskonale sprawdza się u osób, które nie mogą stosować tradycyjnych metod oczyszczania skóry lub kwasów. Co więcej, efekty widać natychmiast! 

Jak działa więc peeling enzymatyczny? Jest to preparat złuszczający, który w delikatny, ale skuteczny sposób rozpuszcza martwe komórki naskórka. Nie uszkadza on skóry - działa jedynie powierzchownie, dzięki czemu nie podrażnia skóry w takim stopniu, jak peelingi mechaniczne. Jego zadaniem jest usunięcie starych elementów naskórka, ujednolicenie i „odświeżenie” twarzy - efektem jego stosowania jest wygładzona cera o równym kolorycie oraz zmniejszenie widoczności porów i innych niedoskonałości. Peeling enzymatyczny pomaga także skórze twarzy w lepszy sposób przyjmować składniki odżywcze w maseczek, ampułek i serum pielęgnacyjnych. 

Czy warto korzystać z peelingów enzymatycznych? 

Peelingi enzymatyczne zawdzięczają swoje działanie zawartym w składzie substancjom. Są to enzymy, takie jak np. keratolina, papaina, bromelaina lub kompleks enzymatycznych białek ze ścian komórkowych drożdży. Brzmi skomplikowanie, ale w rzeczywistości ich wpływ na skórę jest bardzo jasno i precyzyjnie określony: mają w delikatny sposób usuwać martwy naskórek, wygładzać skórę i dodawać jej blasku. Enzymy działają samoczynnie, nie wymagają mechanicznego tarcia, dzięki czemu są o wiele delikatniejsze, ale i skuteczniejsze. Co więcej, zazwyczaj są one pochodzenia roślinnego (np. z ananasa, papai lub innych owoców), więc można powiedzieć, że piękno zawdzięczacie naturze! 

Jak używać peelingu enzymatycznego? Należy go położyć na oczyszczoną skórę i zostawić na około 5-10 minut - zazwyczaj kładzie się go na twarz, ale jeśli Waszym problemem jest także trądzik na dekolcie lub plecach, połóżcie go również w te miejsca. Po upływie określonego na opakowaniu czasu należy zmyć preparat letnią wodą, chwilę odczekać, a następnie zaaplikować pielęgnacyjną maseczkę, ampułkę lub wklepać odżywczy krem. 


Jeśli chcielibyście wypróbować działanie tego preparatu na własnej skórze, sięgnijcie po peeling enzymatyczny Sylveco. Dzięki enzymom takim jak bromelaina i papaina oraz nawilżającym olejom pomaga uzyskać piękną, gładką i miękką w dotyku cerę! 1 komentarz: