wtorek, 22 listopada 2016

Jak wzmocnić włosy jesienią?


Jesień nie jest łaskawym czasem dla włosów. Po upalnym lecie pasma bywają przesuszone i pozbawione energii, a wraz z niższymi temperaturami, wiatrem i deszczem łatwo się kruszą i rozdwajają. Czy mimo to istnieje jakiś sprawdzony sposób, by wzmocnić włosy jesienią? Oczywiście, że tak: przed Tobą kilka kroków do pięknej i gęstej fryzury! 

Jak mieć piękne włosy? To pytanie spędza sen z powiek wielu kobietom, ale wcale nie trzeba decydować się na drastyczne cięcie czy doczepienie dodatkowych pasemek. Wystarczy regularna pielęgnacja oraz bogata w składniki odżywcze dieta, by włosy rosły jak na drożdżach, były mocniejsze i gęstsze. 

ABC jesiennej pielęgnacji włosów

By wzmocnić włosy jesienią, nie musisz specjalnie modyfikować swoich dotychczasowych zabiegów pielęgnacyjnych. Ta pora roku sprzyja dodatkowemu przetłuszczaniu się pasm -  myj je tak często, jak tego potrzebują, przy użyciu łagodnego szamponu. Po każdym myciu aplikuj na nie lekką, nieobciążającą odżywkę, a raz w tygodniu możesz zaaplikować na nie odżywczo-wzmacniającą maseczkę. Jeśli Twoim problemem są rozdwajające się końcówki, przed użyciem suszarki lub innych przyborów do stylizacji zabezpieczaj je serum z witaminami A i E lub olejkiem arganowym. Możesz również nakładać olej na noc, dzięki czemu łuski włosa wzmocnią się. 


Choć jesienią po powrocie do domu nie marzysz o niczym innym, tylko o gorącej kąpieli, włosy traktuj letnią, wręcz chłodną wodą. Zbyt wysoka temperatura wody sprawi, że pasma będą szybciej się przetłuszczały, a w dodatku końcówki mogą zacząć się rozdwajać.  Po umyciu nie rozczesuj włosów od razu, tylko pozwól im wyschnąć w najbardziej naturalny sposób. Nie zawsze jest to możliwe, ale jeśli jesteś posiadaczką długich włosów i musisz skorzystać z suszarki, pamiętaj o włączeniu chłodnego strumienia powietrza. 

Jesienna regeneracja włosów

Jesienią często zdarza się, że silny wiatr plącze włosy. Rozczesywanie kołtunów nie jest ani łatwe, ani przyjemne, ale trzeba sobie z nimi jakoś poradzić. Wybierz grzebień o szeroko rozstawionych ząbkach, który pomoże Ci uniknąć sięgania po nożyczki i skrócenia pasm o połowę. Jeśli już jesteśmy przy podcinaniu włosów: skracaj kosmyki co 8-10 tygodni, ponieważ jesienią włosy są szczególnie podatne na plątanie się, a końcówki na kruszenie. 

Problem z wypadaniem włosów jesienią? Działaj zarówno od środka, jak i na zewnątrz – w takich sytuacjach pomoże picie naparów ze skrzypu polnego i pokrzywy lub stosowanie płukanek z tych ziół. Pasma staną się mocniejsze, będą szybciej rosły, a w dodatku się zagęszczą! Jeśli Twoje włosy łatwo się przesuszają, a w dodatku zaczęły intensywnie wypadać, sięgnij po wcierki – możesz stosować zarówno kompleksy witaminowe, jak i skorzystać z naturalnych olejów, takich jak np. kokosowy, arganowy, rycynowy czy ze słodkich migdałów lub oliwek. Systematycznie wykonuj masaże skóry głowy, które pobudzą krążenie i wzmocnią cebulkę włosa; możesz używać do tego specjalnego masażera, ale równie dobrze sprawdzą się Twoje własne ręce. Przy okazji masażu nie tylko pomożesz włosom, ale i zafundujesz sobie prawdziwy relaks!  

1 komentarz: