wtorek, 15 listopada 2016

Pierwsze zmarszczki - jak z nimi walczyć?


Pierwsze zmarszczki są zmorą każdej kobiety. Niestety, nie da się zatrzymać upływającego czasu, a dzisiejsze intensywne tempo życia nie ułatwia sytuacji – coraz więcej młodych dziewczyn boryka się z problemem „kurzych łapek” i zmarszczek mimicznych. Jak z nimi walczyć i jakich kosmetyków używać, by optycznie zredukować ich widoczność? Oto kilka podpowiedzi! 

Starożytni filozofowie twierdzili, że starzejemy się już od dnia, w którym się urodziliśmy. Tkwi w tym ziarnko prawdy, jednak przyjmuje się, iż pierwsze zmarszczki pojawiają się w okolicach 25. roku życia. Jednak o dobry stan naszej skóry powinnyśmy zadbać o wiele wcześniej: przede wszystkim należy zacząć od dobrych, zdrowych nawyków. 

Pierwsze zmarszczki pod lupą

Jak opóźnić pojawienie się pierwszych zmarszczek? Nie zawsze jest to możliwe, ale zdecydowanie warto zadbać o prawidłowe traktowanie skóry. Trzy najważniejsze zasady dotyczące pielęgnacji przeciwzmarszczkowej to utrzymywanie właściwego poziomu nawilżenia, stosowanie kremów z filtrem oraz używanie kosmetyków odpowiadających wiekowi skóry. Dlaczego są one tak ważne? 

Regularne nawilżanie cery to podstawa, jeśli chcemy cieszyć się piękną cerą na lata. Dotyczy ono zarówno stosowania kremów nawilżających, jak i dostarczania ciału ilości płynów – najlepiej w postaci niegazowanej wody mineralnej. Warto pić ok. 2 litrów wody dziennie, np. w postaci zielonej herbaty lub naparów ziołowych. Nie bez znaczenia są także dieta (warto, by była bogata w owoce i warzywa), unikanie używek (nic nie ma tak złego wpływu na stan cery, jak papierosy!) oraz aktywny tryb życia. Można spróbować także tzw. „jogi twarzy”, która pomaga zapobiec pojawianiu się pierwszych zmarszczek.

Drugim ważnym elementem pielęgnacji przeciwzmarszczkowej jest ochrona skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV. Krem z filtrem to podstawa! Słońce zdecydowanie nie jest sprzymierzeńcem pozbawionej zmarszczek cery – według badań odpowiada ono za pojawienie się niemal 80% zmarszczek aż do 45-50 roku życia! Czy to oznacza, że należy całkowicie zrezygnować z kąpieli słonecznych? Nie są one wykluczone, lecz zamiast solarium lepiej wybrać się nad jezioro, a przed rozłożeniem się na leżaku warto posmarować się kremem z filtrem. Najlepszą opcją byłyby oczywiście kremy samoopalające... ale jak nie skorzystać ze słońca w lecie?  

Pielęgnacja anti-ageing w trzech krokach

Ostatnim elementem pielęgnacji przeciwzmarszczkowej jest stosowanie takich kosmetyków, które odpowiadają realnemu wiekowi skóry. To bardzo proste: 25-latki powinny sięgać po kremy przeznaczone dla swojej grupy wiekowej, 30-latki – dla swojej, itd. Liczy się również skład produktów: warto, by zawierały one wyciąg z ogórka, sok z aloesu, retinol, koenzym Q10, witaminę C czy kwas hialuronowy. Sprzymierzeńcami w walce z pierwszymi zmarszczkami są także witamina E oraz wszelkiego rodzaju oleje, np. sojowy, arganowy czy z pestek winogron – to naturalne antyoksydanty, które spowalniają procesy starzenia się skóry i poprawiają jej stan. Choć upływającego czasu nie można zatrzymać, warto jest stosować kosmetyki, które będą skutecznie przeciwdziałały pojawianiu się zmarszczek. Dobre nawyki plus codzienna pielęgnacja sprawią, że na dłużej będziemy cieszyć się piękną, młodszą cerą! Brak komentarzy:

Prześlij komentarz