wtorek, 10 stycznia 2017

Demakijaż bez tajemnic


Demakijaż to podstawa – co do tego nie ma wątpliwości! Każda kobieta powinna opanować go do perfekcji, jeśli chce cieszyć się piękną i zdrową cerą: dobrze wykonany, nie tylko zmywa nałożone na twarz kosmetyki, ale i odświeża ją. O czym należy pamiętać podczas demakijażu? Jakich produktów należy do niego używać? 

Dlaczego demakijaż jest tak ważny? Przede wszystkim jest niezbędny do zachowania świeżej, gładkiej i czystej cery – usuwa z niej resztki kosmetyków, wszelkie zanieczyszczenia czy kurz. Szczególnie istotne jest to po całym dniu, kiedy twarz jest „przykryta” warstwą pudru lub innych produktów do make-upu. Niezmywanie makijażu należy do jednego z największych kosmetycznych grzechów, a w konsekwencji powoduje pojawianie się wyprysków, zatykających się porów lub podrażnień. Wiadomo, że czasami każdej z nas zdarza się wrócić późno wieczorem, a na demakijaż zabraknie już sił, ale zdecydowanie warto go wykonywać co najmniej raz dziennie. Jego ważną funkcją jest także lekkie ściągnięcie skóry po jej dokładnym oczyszczeniu i przywrócenie prawidłowego pH; są one niezbędne dla pięknej, zdrowej i zadbanej cery. 

Demakijaż – co warto wiedzieć?

Czy demakijaż można wykonywać za pomocą dowolnych produktów, czy też lepiej używać w tym celu specjalnie przeznaczonych kosmetyków? Zdecydowanie warto postawić na tę drugą grupę - mydło i woda nie są sprzymierzeńcami zdrowego oczyszczania skóry twarzy, ponieważ mogą ją nadmiernie przesuszać. Tym bardziej, że wiele marek ma swoim asortymencie produkty przeznaczone do demakijażu oczyszczającego (ogólnego), oczu, ust lub kosmetyków wodoodpornych: każda kobieta może znaleźć wśród nich coś dla siebie, a to poskutkuje piękną, zdrową cerą. Ich używanie po prostu się opłaca! 

Czym zmywać makijaż? 

Jakich kosmetyków używać do demakijażu? Możliwości jest całe mnóstwo, a każda kobieta może znaleźć produkt, który najbardziej jej odpowiada - niektóre panie wolą żele, inne pianki lub płyny micelarne. Różnią się miedzy sobą konsystencją oraz dopasowaniem do konkretnych wymagań skóry. Posiadaczki cery normalnej mogą używać np. mleczka, które prawidłowo oczyści ich skórę i zadba o jej oczyszczenie. Kobietom o cerze suchej lub wrażliwej polecane są delikatniejsze płyny micelarne lub toniki, które zmyją makijaż, a jednocześnie zapewnią właściwe nawilżenie. Ich sporą zaletą jest to, że bardzo dobrze oczyszczają skórę z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, a przy tym jej nie przesuszają; dzięki aktywnym wyciągom roślinnym twarz jest oczyszczona, gładka i lepiej przyjmuje składniki odżywcze. 

Jak poprawnie wykonywać demakijaż? 

Choć mogłoby się wydawać, że wykonywanie demakijażu nie jest specjalnie trudnym zadaniem, wiele kobiet nie wykonuje go poprawnie; skutkiem jest podrażniona, zaczerwieniona skóra w okolicy oczu oraz resztki tuszu do rzęs, cieni czy eyelinera. Jak robić to dobrze? Po pierwsze, podczas zmywania make-up’u oczu nie należy ich pocierać – o wiele lepszą metodą jest nasączenie dwóch wacików płynem i przyłożenie ich do powiek na chwilę. Makijaż pod wpływem wilgoci powinien się rozpuścić, a cała reszta usuwa się o wiele łatwiej; „bonusem” dla skóry będzie masaż, który odpręży delikatną skórę wokół oczu i sprawi, że będzie wyglądała na wypoczętą. Jeśli jesteś posiadaczką cery wrażliwej,  do zmywania make-up’u używaj płynów micelarnych: w swoim składzie mają one naturalne składniki, dzięki którym unikniesz podrażnień. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz