środa, 4 stycznia 2017

Jak naturalnie wybielić zęby?


Śnieżnobiały, hollywoodzki uśmiech to marzenie każdego z nas! Czasami nawet mimo dbania o codzienną higienę jamy ustnej zdarza się, że zęby mają nieestetyczny, żółtawy odcień. Codziennie pijemy przecież kawę, w wolnej chwili przegryzamy owoce lub orzechy, które zdecydowanie są zdrową przekąską, ale mogą też osłabiać szkliwo… Czy jednym wyjściem w tej sytuacji jest kosztowna wizyta u stomatologa? Jak naturalnie wybielić zęby i cieszyć się pięknym uśmiechem? 

Dlaczego zęby ciemnieją?

Nasze zęby nie mają łatwo – każdego dnia narażone są na różnego rodzaju podrażnienia, które przyczyniają się do ich osłabienia. Codziennie spożywamy przecież produkty i napoje, które mogą uszkadzać ich strukturę: choć dieta bogata w owoce, orzechy czy pestki jest bardzo zdrowa, z drugiej strony zawierają wiele substancji niekorzystnych dla szkliwa. Mocna herbata, wino, kawa, ketchup, a nawet ciemna czekolada nie są sprzymierzeńcami pięknego, śnieżnobiałego uśmiechu… Spory wpływ na kondycję zębów mają również używki, takie jak alkohol i kolejne filiżanki espresso, stres lub intensywny, wymagający tryb życia. Pod uwagę trzeba również wziąć wiek i związane z nim konsekwencje – im starsi jesteśmy, tym bardziej nasze uzębienie może stawać się żółte, brązowe lub szare. Jest także bardziej narażone na próchnicę czy inne dolegliwości jamy ustnej. Czasami za brzydki, nieestetyczny odcień zębów odpowiadają także przyjmowane lekarstwa: niektóre z nich zawierają chemikalia, które niekorzystnie wpływają na stan naszego uśmiechu. 

Naturalne sposoby wybielenia zębów

Jak uzyskać piękny, biały uśmiech bez konieczności drogiej wizyty u dentysty? Na szczęście są na to naturalne sposoby – podstawową zasadą dotyczącą dobrego stanu jamy ustnej jest przede wszystkim regularne dbanie o jej higienę. Nie bez powodu powtarzamy najmłodszym, że zęby należy myć rano, wieczorem i po każdym posiłku! Po drugie, jeśli w naszej diecie znajduje się wiele owoców, po ich zjedzeniu warto przepłukać usta wodą – dzięki temu zostanie zneutralizowane działanie zawartych w nich kwasów. Istnieje również sposób na rozjaśnienie koloru o kilka odcieni za pomocą ssania oleju kokosowego (najlepiej robić to z rana, jeszcze przed umyciem zębów); co ciekawe, ta metoda nie tylko poprawia ich barwę, ale i wzmacnia szkliwo. 

Naturalnie biały uśmiech

Kolejnym sprawdzonym i skutecznym sposobem jest stosowanie węgla aktywnego – to tania, bezpieczna, a przede wszystkim nietoksyczna metoda rozjaśnienia zębów. Można dodać do niego odrobinę oleju kokosowego i kroplę olejku, np. z oregano lub goździków, dzięki którym znikną wszelkie bakterie odpowiedzialne za niszczenie szkliwa. Węgiel aktywny wchodzi również w skład wielu past wybielających: dzięki niemu nalot zostaje skutecznie usunięty, oddech odświeżony, a regularne stosowanie zapobiega np. krwawieniu dziąseł lub psuciu się zębów. Co więcej, taka pasta zawiera naturalne składniki, które hamują wytwarzanie bakterii w jamie ustnej: regularne stosowanie odświeża oddech i zmniejsza występowanie stanów zapalnych.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz