poniedziałek, 6 marca 2017

Kosmetyki hipoalergiczne – czym są?W jaki sposób pielęgnować skórę alergiczną, skłonną do podrażnień, bardzo wrażliwą? Niektóre rodzaje cery wymagają szczególnej troski i właśnie w takich przypadkach warto wybierać kosmetyki hipoalergiczne. Obecnie można kupić je już niemal wszędzie – w aptece, drogerii, sklepie spożywczym. Ale jak znaleźć najodpowiedniejsze dla siebie, czym tak naprawdę są i kto właściwie powinien po nie sięgać?

Co wyróżnia kosmetyki hipoalergiczne?

Alergie i uczulenia to coraz powszechniejszy problem wśród ludzi. Wrażliwą skórę można mieć w każdym wieku, a delikatna pielęgnacja nie dotyczy jedynie niemowląt i dzieci. Naprzeciw tym wymaganiom wychodzą kosmetyki hipoalergiczne. Są one tworzone na specjalne potrzeby osób, które borykają się z różnego rodzaju podrażnieniami, wysypkami, świądem. Nie ma znaczenia, czy reakcje te są samoistne, czy też pojawiają się w kontakcie z jakimś produktem pielęgnacyjnym – zadaniem kosmetyków hipoalergicznych jest zarówno łagodzenie zaistniałych objawów, jak i przeciwdziałanie ich powstawaniu. Z uwagi na tę funkcję muszą być pozbawione wszelkich alergenów i substancji uważanych za drażniące, które często pojawiają się w składzie tradycyjnych kosmetyków. Wyróżnia się tu przede wszystkim: alkohol, niektóre wyciągi z ziół, produkty pszczele, olejki eteryczne, sztuczne aromaty i barwniki oraz konserwanty. Jednak kosmetyki hipoalergiczne nie tylko eliminują szkodliwe substancje w swoim składzie, są często również wzbogacane ekstraktami szczególnie pożądanymi dla posiadaczy wrażliwej skóry. Ceramidy i fosfolipidy wspomagają odbudowę i regenerację bariery ochronnej naskórka. Kwaśny odczyn produktów pomaga również we wzmacnianiu naturalnego płaszcza lipidowo-wodnego skóry, który ma właściwości ochronne. Mimo różnic wynikających ze składu, hipoalergiczne produkty w równym stopniu co tradycyjne nawilżają i pielęgnują skórę jednocześnie zapobiegając jej podrażnianiu.

Jak pielęgnować delikatną skórę?

Pielęgnacja nadwrażliwej skóry może być bardzo problematyczna, dlatego warto sięgać po sprawdzone, bezpieczne i skuteczne w działaniu preparaty. Staranny dobór kosmetyków przyniesie oczekiwane rezultaty, ale nie należy pomijać żadnego elementu – od produktów myjących przez toniki aż do kremów – wszystkie one powinny być skierowane do potrzeb wymagającej cery. Podstawą jest zawsze oczyszczanie, które w przypadku delikatnej skóry powinno być możliwie łagodne. Doskonale sprawdzą się do tego celu mydła naturalne – dokładnie myją, a przy tym nie zrywają warstwy lipidowej naskórka pielęgnując nawet najbardziej kapryśną skórę. Do zmywania makijażu również warto wybierać hipoalergiczne preparaty ochronne, takie, jak lipowy płyn micelarny. Nie wolno zapominać o kremach – zarówno na dzień, jak i na noc. Skóra sucha i wrażliwa poczuje prawdziwe ukojenie, kiedy zapewni się jej odpowiednią dawkę nawilżenia. Idealny będzie do tego celu krem do twarzy Biolaven, w którego składzie nie znajdują się żadne parabeny, silikony, czy barwniki.


Kosmetyki hipoalergiczne dedykowane są głównie osobom z problemami skórnymi, ale nie ma przeciwwskazań, by używać ich do cery normalnej. Z uwagi na ograniczenie chemicznych substancji, mogą okazać się nawet lepszym wyborem niż tradycyjne produkty. Bardzo prawdopodobne, że staną się podstawą świadomej pielęgnacji, dzięki której skóra nabierze jeszcze więcej blasku, sprężystości i elastyczności. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz