czwartek, 6 lipca 2017

Dziecko na plaży – jak zadbać o jego skórę?Wybierając się z dzieckiem na plaże należy odpowiednio zadbać o jego skórę. Jest ona delikatniejsza, bardziej podatna na podrażnienia i poparzenia. Dlatego powinno się unikać długotrwałych kąpieli słonecznych oraz przebywania na plaży między 11 a 16. Natomiast krótka wizyta na plaży rano, późnym popołudniem lub wieczorem przyniesie same korzyści, trzeba tylko odpowiednio do niej przygotować malucha.

Krem z filtrem

Chyba niemal każda mama słyszała, że dawniej dzieci biegały cały dzień w pełnym słońcu i nic złego się nie działo, dlatego używanie kremów z filtrem, nie jest potrzebne. Nie należy się tym sugerować, gdyż kiedyś negatywne skutki promieniowania słonecznego były mniejsze. Obecnie zaleca się stosowanie kremów z filtrem przed każdym wyjściem na słońce, nawet w przypadku osób dorosłych, których skóra jest przecież bardziej odporna. 

Najlepiej nałożyć krem z filtrem na skórę dziecka jeszcze przed wyjściem z domu czy hotelu. Krem zacznie działać po upływie 20-30 minut, a ponadto, gdy już dojdziesz na plażę, ciekawski maluch nie będzie chciał cierpliwie siedzieć na kocyku czekając aż dokładnie wsmarujesz krem. Pamiętaj, że nie powinien to być specyfik, który stosujesz u siebie, gdyż w kremach dla dorosłych często znajdują się filtry chemiczne, których nie powinno się nakładać na skórę dziecka. Dla malucha zakup krem przeciwsłoneczny z filtrem mineralnym. Jeżeli nie chcesz nosić na plaże dwóch opakowań kremu, to z powodzeniem możesz zastosować u siebie, ten przeznaczony dla dzieci.


Parasol, namiot, ubranko

Użycie odpowiedniego kremu z filtrem nie wystarczy by w pełni chronić wrażliwą skórę maluszka. Oczywiście najlepiej by dziecko bawiło się przez cały czas w cieniu. Możesz, więc przynieść ze sobą parasolkę, pod którą schowacie się przed słońcem. Na rynku dostępne są również namioty plażowe dla dzieci, które pomogą ochronić malucha przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
Jednak nawet najpiękniejszy namiot nie zatrzyma dzieci w miejscu zbyt długo – maluchy uwielbiają biegać, dlatego należy zadbać o odpowiednie ubranko. Chociaż na plaży na każdym kroku można spotkać maluchy biegające w samych pieluszkach, to jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie. Piasek może łatwo dostać się pod pieluszkę dziecka i spowodować podrażnienia. Ponadto ubranko będzie stanowić dodatkową barierę ochronną dla przypomnijmy, niezwykle wrażliwej skóry dziecka. Dlatego warto zaopatrzyć się w strój kąpielowy z wszytym filtrem UV. Jest on niespieralny i będzie działać również, gdy ubranko będzie mokre. Obowiązkowo na głowie maluszka powinna znaleźć się czapeczka, najlepiej z szerokim rondem, która ochroni nie tylko główkę, ale również skórę twarzy.

Oparzenia skóry

Jeżeli nie udało Ci się zachować odpowiedniej ostrożności i na skórze maluszka pojawiły się bolące podrażnienia, zrób mu zimny okład i posmaruj kojącym balsamem. Koniecznie podaj dziecku coś do picia. Jeżeli skóra jest bardzo mocno zaczerwieniona, dziecko ma gorączkę i ciągle płacze koniecznie udaj się do lekarza a w przyszłości postaraj się nie dopuścić do takiej sytuacji ponownie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz