środa, 9 sierpnia 2017

Krem nawilżający a natłuszczający – kiedy który wybrać?
Chcemy by nasza skóra wyglądała jak najlepiej i przez długi czas zachwycała promiennym blaskiem. Dbamy o nią przy pomocy różnych kosmetyków, ale podstawą jest odpowiedni krem. Większość kobiet sięga po ten nawilżający lub natłuszczający wybierając jeden z nich przypadkowo, nie zdając sobie sprawy, że mają one zupełnie odmienne działanie.
Krem nawilżający
 
Wbrew pozorom krem nawilżający nie dostarcza skórze wody, ale stwarza na jej powierzchni ochronną barierę oraz wiąże wodę, dzięki czemu utrudnia jej odparowywanie. Klimatyzacja, ciepło z grzejników, zanieczyszczenia powietrza, to wszystko prowadzi, do tego, że coraz więcej osób ma problemy z nadmiernym wysuszeniem skóry. Skutkuje to jej poszarzeniem, odwodnieniem i szybszym pojawieniem się zmarszczek. Dlatego odpowiedni krem nawilżający odgrywa kluczową rolę w pielęgnacji każdego typu skóry – suchej, tłustej, wrażliwej czy z trądzikiem.Powinniśmy, więc stosować go wszyscy regularnie.W przypadku cery trądzikowej problemem jest wydzielanie zbyt dużej ilości sebum, co prowadzi do zatykania porów i problemów skórnych. Kremy mające za zadanie walkę z trądzikiem wysuszają skórę, która broni się zwiększeniem produkcji sebum. Aby więc uciec z tego błędnego koła, należy stosować lekki krem nawilżający. Podobnie wygląda sprawa w przypadku cery tłustej – jej nadmiernie oczyszczanie i używanie preparatów złuszczających, także prowadzi do nadmiernego przesuszenia skóry i zwiększenia produkcji sebum, więc mimo starań problem nie znika.Należy, więc stosować wraz z preparatami do skóry tłustej, kremy nawilżające lub sięgnąć po taki, który łączy te właściwości, np. Matujący krem do twarzy Ecolab. Natomiast w przypadku skóry wrażliwej najlepiej wybierać naturalne kremy, które nie posiadają w swoim składzie sztucznych, drażniący substancji. Kremy nawilżające swoje właściwości zawdzięczają składnikom takim jak:kwas hialuronowy, kolagen, ceramidy czy oleje.


http://www.grotabryza.eu/nawilzajacy-krem-do-twarzy-na-dzien.htmlhttp://www.grotabryza.eu/pl/p/Matujacy-krem-do-twarzy-problematyczna-i-tlusta-skora-50ml-EC-LAB/462
Krem natłuszczający
Natomiast natłuszczać należy skórę bardzo suchą, odwodnioną borykającą się z atopowym zapaleniem skóry czy łuszczycą. Kremy natłuszczające pozostawiają na skórze warstwę ochronną, która zapobiega utracie wody. Zaś niezależnie od typu cery, należy mieć pod ręką dobry krem natłuszczający zimą, kiedy to nasza skóra potrzebuje szczególnej ochrony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Będzie on dla skóry twarzy tym samym, co dla naszego ciała ciepła kurtka. Należy po niego sięgnąć także, gdy kosmetyk nawilżający nie przynosi odpowiednich rezultatów. Krem natłuszczający prócz odpowiedniego nawodnienia pozwoli wzmocnić i odbudować warstwę lipidową skóry, dzięki czemu stanie bardziej odporna na szkodliwe czynniki zewnętrzne oraz nie będzie tracić tak szybko wody.Dobry krem natłuszczający powinien być gęsty, ale nie ciężki, gdyż w przeciwnym razie nadmiernie obciąży cerę, zatka pory i spowoduje więcej problemów niż korzyści. Sięgając po tego typu produkt, należy także zwrócić uwagę, aby w swoim składzie nie posiadał produktów drażniących lub mogących wywołać alergię lub podrażnienia. Najlepiej wybrać krem, który bazuje na naturalnych składnikach i olejkach. Przykładem produktu spełniającego wszystkie powyższe kryteria jest krem brzozowy z betuliną marki Sylveco. Ukoi i natłuści,pomoże odbudować naskórek oraz wzmocni warstwę ochronną i to wszystko przy użyciu wyłącznie naturalnych składników.

http://www.grotabryza.eu/krem-brzozowy-z-betulina.htmlBrak komentarzy:

Prześlij komentarz