środa, 23 sierpnia 2017

Regeneracja włosów po lecie


Lato i wakacje, to czas odpoczynku. Wyjeżdżamy na wakacje, spacerujemy górskimi ścieżkami, kąpiemy się w morzu, opalamy przy basenie. Jednak piękna opalenizna, dobry humor i piękne wspomnienia, to zwykle nie wszystko, co przywozimy ze sobą z wakacji. Często w pakiecie otrzymujemy jeden niechciany element więcej, jakim są przesuszone i matowe włosy, co w konsekwencji prowadzi do ich nadmiernego łamania się i rozdwajania końcówek. Jeżeli jednak podejmiemy odpowiednie kroki, to szybko poradzimy sobie z tym problemem.

Podcięcie końcówek 

Chlorowana i słona woda najgorzej zadziałają na najmniej odporne części włosów, czyli końcówki, które mogą zacząć się rozdwajać. Najlepszym rozwiązaniem będzie ich podcięcie, co przecież i tak powinniśmy wykonywać regularnie. Jednak tym razem warto ściąć nieco więcej niż 1 centymetr. Dzięki temu wzmocnimy włosy i dodamy całej fryzurze objętości. Na jakiś czas powinnyśmy odłożyć do szafki prostownicę i lokówkę, a suszarkę ustawiać na zimny strumień powietrza lub najlepiej pozwolić włosom schnąć naturalnie.

Dogłębne nawilżenie i regeneracja

Podczas codziennej pielęgnacji warto zamienić ulubiony szampon, na taki, który dogłębnie odżywi, nawilży i zregeneruje włosy. W tym trudnym dla nich momencie, szczególnie należy unikać preparatów z dodatkiem SLS. Najlepiej sięgnąć po kosmetyki naturalne, które delikatnie pomogą włosom powrócić do normy. Co prawda efekt, nie będzie tak natychmiastowy, jak po użyciu maseczki z silikonem, ale przecież chcemy wzmocnić włosy, a nie tylko przykryć uszkodzenia warstwą kosmetyku. 

Możemy sięgnąć po nawilżający ziołowy szampon ICEVEDA, który powstał z połączenia ziołowych ekstraktów i olejków z całego świata. W jego buteleczce zamknięto wodę różaną, ekstrakt lotosu, olejki z wiesiołka, makadamii i kameliowy, dzięki czemu włosy będą bardziej nawilżone, odżywione, elastyczne i błyszczące a także mniej łamliwe. Po delikatnym oczyszczeniu na włosy nakładamy odżywkę, która najlepiej, aby w swoim składzie miała olejki, np. taką. Należy pamiętać, aby nie nakładać odżywki na skórę głowy, gdyż doprowadzi do nadmiernego przetłuszczania. Możemy ją zostawić na włosach nieco dłużej i spłukać letnią wodą, co zamknie łuski włosa. Wskazanie jest również, nakładanie na włosy maseczek. Stosuje się je na całej długości włosów, a dzięki skoncentrowanym składnikom wzmocnimy i zregenerujemy ich strukturę. Świetne efekty uzyskamy stosując maseczkę lnianą. Ekstrakt z nasion lnu chroni i wygładza włosy. Natomiast zawarty w niej olejek kokosowy wnika w głąb dogłębnie nawilżając i zapobiegając rozdwajaniu się końcówek.


Niech żyją olejki

Choć podczas wakacyjnych wypadów często zapominamy o olejowaniu, to warto do niego powrócić, gdy tylko przekroczymy próg mieszkania. Do zabiegu możemy użyć olejek arganowy. Należy jego niewielką ilość rozprowadzić na całą długość włosów i pozostawić na co najmniej godzinę, ale najlepiej zaaplikować go na noc, a rano spłukać dokładnie wodą. Dzięki temu kosmyki staną się silniejsze, bardziej błyszczące i lepiej będą się układały. Taka kuracja zabezpieczy także włosy przed niekorzystnymi oddziaływaniami czynników zewnętrznych oraz intensywnie odżywi także skórę głowy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz