czwartek, 7 września 2017

Jaki powinien być pierwszy krem dla dziewczynki?


Młode kobiety zastanawiają się, kiedy rozpocząć stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych. Jedne uważają, że jeszcze przed dwudziestymi urodzinami, inne natomiast wierzą, że dobry krem nawilżający wystarczy, aby opóźnić pojawienie się zmarszczek. Tymczasem proces starzenia się skóry zaczyna się znacznie wcześniej, a mianowicie już od dnia narodzin. A to jak zadbają o nią nasi opiekunowie, będzie procentować w przyszłości. Dlatego pierwszy krem do twarzy powinno się aplikować już u noworodka. Nie mogą to być jednak te same produkty, które stosuje się u dorosłych.

Jaką rolę powinien spełniać pierwszy krem dla dziewczynki?

Skóra małego dziecka jest delikatniejsza od skóry dorosłego człowieka. Pierwszy krem powinien przede wszystkim odpowiednio nawilżać, wzmacniać warstwę hydro-lipidową skóry i chronić ją przed niekorzystanymi czynnikami zewnętrznymi. Ważne jest również, aby kosmetyk miał odpowiednią konsystencję, dzięki której będzie łatwo się rozprowadzał oraz szybko wchłaniał. Poszukując takiego produktu dla córki, warto zwrócić uwagę na krem marki Sylveco. Jest to produkt hypoalergiczny, który został przebadany dermatologicznie. Wysoka zawartość oliwy z oliwek oraz olejku ze słodkich migdałów sprawia, że warstwa hydro-lipidowa jest wzmocniona, skóra odpowiednio natłuszczona i mniej skłonna do podrażnień.


Jeżeli stosujemy na skórze dziecka regularnie krem, a mimo to skóra jest nadal przesuszona i szorstka, to należy udać się do lekarza, gdyż może okazać się, że u dziecka występują problemy skórne i konieczne będzie zastosowanie specjalistycznych kremów lub maści.

W okresie zimowym najlepiej zaopatrzyć dziewczynkę w tłusty krem, chroniący delikatną skórę przed mrozem, wiatrem i śniegiem. Przed wyjściem na spacer należy dokładnie posmarować twarz zwracając szczególną uwagę na nos policzki oraz płatki uszu. Nie należy zapominać, że w zimie również jesteśmy narażeni na szkodliwe oddziaływanie promieniowania UV. Warto, więc zaopatrzyć dziewczynkę również w odpowiedni krem z filtrem. Należy tutaj sięgać wyłącznie po krem z filtrem przeznaczone dla najmłodszych, gdyż zawierają one odpowiednie dla nich filtry mineralne. 


Jak wybrać najlepszy krem?

Najlepszym wyborem będzie krem o niewielkiej liczbie składników, najlepiej tylko naturalnych, bez dodatku substancji zapachowych oraz koloryzujących i innych chemicznych składników. Wszystkie te wymogi spełnia krem firmy EC LAb, pochodzący z linii produktów przeznaczonych dla dzieci. W swoim składzie zawiera 98,5 % składników pochodzenia roślinnego, m.in. organiczny ekstrakt z bawełny, organiczny olej lniany, organiczne masło shea oraz olej ze słodkich migdałów. Pomogą one ochronić skórę dziewczynki, ukoją, złagodzą podrażnienia, pomogą w szybszym zagojeniu się drobnych ranek i zadrapań.W składzie kremów dla najmłodszych mogą znaleźć się olejki, wyciągi z ziół, witaminy, lanolina czy pantenol. Oczywiście nawet jeśli w kosmetyku zastosowano tylko naturalne składniki, może pojawić się wysypka lub inne zmiany skórne. Należy wtedy zaprzestać stosowania tego produktu i skonsultować się z lekarzem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz