poniedziałek, 29 stycznia 2018

Jak uniknąć podrażnień po goleniu?


Mężczyźni z długimi zadbanymi brodami, to ostatnio coraz częstszy widok. A to wszystko za sprawą mody na dłuższy zarost. Jednak gładka twarz, to wciąż klasyk elegancji. Jeżeli też marzysz o dokładnie ogolonej twarzy, ale boisz się podrażnień i zaczerwienienia, zobacz, co musisz zrobić, aby ich uniknąć.

Odpowiednie narzędzia

Każdego ranka stajesz przed lustrem, napinasz skórę, kilka ruchów maszynką do golenia, tą samą co dnia poprzedniego i jeszcze poprzedniego i niby zarostu nie ma, ale w zamian pojawiają się czerwone krostki, plamy lub zacięcia? Zacznij od dokładnego przyjrzenia się „narzędziom”, które wykorzystujesz. Przede wszystkim musisz pamiętać, aby ostrza maszynki były ostre. Jeżeli będą one stępione, będziesz zbyt mocno przyciskał maszynkę do twarzy, a co za tym idzie usuniesz nie tylko zarost, ale także warstwę naskórka. Używanie kilka razy jednorazowej maszynki, to gwarancja kłopotów nie tylko przez stępione ostrza, ale również bakterie, które z pewnością zadomowią się na niej. Pamiętaj, że maszynką do golenia nie możesz się z nikim dzielić, gdyż może to doprowadzić do zakażenia gronkowcami lub gronkowco-paciorkowcami. Za każdym razem stosuj żel lub piankę, które odpowiednio przygotują twarz i zarost. Możesz użyć np. takiego kremu do golenia. W ponad 95% składa się z naturalnych składników, a zawarte w nim masło karite, olej cedrowy i aloes, zmiękczą skórę, złagodzą stany zapalne i ukoją skórę. To jak się golisz też jest ważne

Wydaje się, że golenie, to bardzo prosty zabieg — wystarczy przeciągnąć maszynką i gotowe. Tymczasem kilka nieodpowiednich nawyków może kończyć się ciągłym podrażnieniem skóry i zacięciami, mimo zachowania wszelkich zasad higieny. Podczas usuwania zarostu należy delikatnie naprężyć skórę, najlepiej przytrzymując ją od góry. Jeżeli tego nie zrobisz, to podczas golenia na twarzy będą tworzyć się fałdki, co z kolei będzie prowadzić do ciągłego zacinania się. Przeciągając maszynką z góry na dół, pamiętaj o odpowiednim nacisku. Jeżeli będziesz przykładał ją zbyt lekko, to nie pozbędziesz się całego zarostu, a zbyt mocne dociskanie spowoduje uczucie obdarcia ze skóry. Jeżeli na twarzy pojawią się jakieś pryszcze, to podczas golenia starannie omijaj to miejsce, gdyż ścięcie takiej zmiany spowoduje, że ostrzem rozniesiesz bakterie po całej twarzy. 

Zadbaj o skórę po goleniu

Zaraz po goleniu należy zmyć resztę pianki lub kremu wodą. Najlepiej by była ona jak najzimniejsza. Pozwoli to zatamować niewielkie krwawienia, jeśli takie się pojawiły oraz złagodzi pieczenie. Po przeschnięciu skóry, należy nałożyć jeszcze balsam lub krem po goleniu, który zapewni skórze odpowiednią pielęgnację. Świetnie sprawdzi się do tego regenerujący balsam po goleniu firmy EC LAB. Zawiera on organiczną oliwę z oliwek, ekstrakt z jałowca i orzecha włoskiego oraz karite. Takie połączenie składników działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicznie i przeciwzapalnie, a także ukoi podrażnienia, odpowiednio nawilży skórę i wspomoże jej odnowę. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz