poniedziałek, 19 lutego 2018

Balsam, masło, oliwka — czym się smarować po kąpieli?
Dla niektórych nakładanie kosmetyku do pielęgnacji ciała po kąpieli, to bardzo przyjemna czynność, która zamienia się w swego rodzaju rytuał. Inni ograniczają się do szybkiego wsmarowania kosmetyku,byle jak najszybciej mieć tą czynność za sobą, a jeszcze inni w ogóle nie nakładają żadnego preparatu na skórę, mając w pamięci nieprzyjemne uczucie lepkości. Tymczasem, aby skóra była gładka i sprężysta musisz o nią odpowiednio zadbać. Powinna to jednak być przyjemność, a nie uciążliwy obowiązek. Aby tak się stało musisz odnaleźć kosmetyk, który będzie odpowiadał wszelkim Twoim oczekiwaniom, a jego aplikacja sprawi przyjemność.

Balsam

Balsamy są najczęściej wybieranymi produktami do pielęgnacji skóry po kąpieli. Na rynku znajdziesz wiele rodzajów balsamów, m.in.: regenerujące, nawilżające, odżywcze, łagodzące, czy kojące. Dzięki temu możesz wybrać ten, który najbardziej będzie odpowiadał potrzebom Twojej skóry. Powinno to być, główne kryterium na podstawie, którego wybierzesz balsam. Oczywiście nakładanie kosmetyku, który pięknie wygląda i pachnie sprawi wiele radości, ale jeśli będzie on nieodpowiednio dobrany, to będzie to krótkotrwała przyjemność. Tymczasem preparat odpowiednio dopasowany do rodzaju skóry, przyniesie długotrwałe rezultaty. Równie ważny jest skład kosmetyku. Najlepiej by jak najwięcej jego składników było pochodzenia naturalnego. Specjaliści polecają nakładać balsam od dołu do góry, wykonując przy tym delikatny masaż. Niewątpliwą zaletą balsamów jest konsystencja, która zwykle jest dość rzadka, co sprawia, że kosmetyk szybko się wchłania oraz jest wydajny.

http://www.grotabryza.eu/balsam-do-ciala-biolaven.html

http://www.grotabryza.eu/Odzywczy-balsam-do-ciala-vianek.htmlhttp://www.grotabryza.eu/Regeneracyjny-balsam-do-ciala-dla-dojrzalej-suchej-i-wrazliwej-skory-dr.-konopka.html

Masło do ciała

Masła do ciała, mają gęstą, kremową konsystencję. Zawierają bardziej skoncentrowane składniki niż balsamy, dlatego świetnie sprawdzą się w przypadku osób o bardzo suchej, odwodnionej skórze. Podobnie jak w przypadku balsamów możesz wybrać masło: nawilżające, łagodzące, odżywcze czy kojące. Niektóre masła, ze względu na swój bogaty skład, dłużej się wchłaniają, najlepiej jest więc stosować je po wieczornej kąpieli, kiedy nie będziesz się nigdzie spieszyć. Niewątpliwą zaletą maseł do ciała, jest ich zapach, który na pewno zachęci do regularnego otwierania słoiczka z kosmetykiem.


http://www.grotabryza.eu/Intensywnie-nawilzajace-maslo-do-ciala-vianek.html

http://www.grotabryza.eu/Intensywnie-kojace-maslo-do-ciala-vianek.html


Oliwka

Oliwka kojarzona jest głównie z pielęgnacją skórynoworodka, tymczasem świetnie sprawdza się także w pielęgnacji skóry osób dorosłych. Możesz korzystać zarówno z tych przeznaczonych dla dzieci(np. oliwka z betuliną) lub sięgnąć po kosmetyk przeznaczony do stosowania u osób dorosłych. Oliwka utworzy na skórze warstwę, która ochroni ją przed szkodliwym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Pomoże utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia, natłuści, uelastyczni skórę oraz wzmocni jej warstwę hydro-lipidową. Oliwkę najlepiej jest nakładać zaraz po kąpieli. Wtedy zmiesza się z wodą znajdującą się na skórze, szybciej się wchłonie oraz nie będzie powodować wrażenia tłustej skóry.Dopiero po zastosowaniu oliwki na całe ciało, użyj ręcznika. Jeżeli taką aplikacja jest dla Ciebie zbyt uciążliwa, możesz użyć oliwki w sprayu, którą wystarczy tylko rozpylić na skórze.

http://www.grotabryza.eu/oliwka-do-ciala.htmlBrak komentarzy:

Prześlij komentarz