poniedziałek, 26 lutego 2018

Jak zachować jędrny biust na lata?O rozmiarze czy kształcie piersi decydują geny i nie możesz w tym aspekcie wiele zmienić, chyba że zdecydujesz się na operację plastyczną. Jest to jednak dość odważne posunięcie, a każdy biust bez względu na rozmiar, będzie wyglądał dobrze, jeśli tylko zadbasz o jego jędrność.Poniżej kilka wskazówek, które pomogą w zachowaniu pięknego i jędrnego biustu na lata.

Ćwiczenia

Piersi składają się z tłuszczu, którego nie wyćwiczysz nadając im pożądany kształt. Możesz jednak wykonywać ćwiczenia, które wzmocnią mięśnie podtrzymujące biust, dzięki temu będzie wyglądać on lepiej i zachowa jędrność na dłużej. Świetnie sprawdzą się pompki tradycyjne lub ich damska wersja, w której opierasz się nie na stopach, a na kolanach. Wzmocnisz nie tylko mięśnie podtrzymujące biust, ale także mięśnie pleców. Dobrym ćwiczeniem, które możesz wykonywać w każdej wolnej chwili jest ściskanie dłoni. Ułóż dłonie jak do modlitwy, łokcie unieś tak, by znalazły się w jednej linii, a następnie przyciskaj dłoń jedną do drugiej i rozluźniaj. Na jędrność biustu dobrze wpływa również pływanie i gra w siatkówkę.

Systematyczna pielęgnacja

By biust zachował swą jędrność, nie możesz o nim zapominać podczas codziennej pielęgnacji. Biorąc prysznic polewaj się naprzemiennie ciepłą i zimną wodą, co wpłynie pozytywnie nie tylko na piersi, ale i całe ciało. Po kąpieli nałóż na biust balsam. Możesz też stosować olejek. Świetnie sprawdzi się np. ten, gdyż zawiera aż 16 roślin stosowanych w Ajurwedzie. Ma on właściwości ujędrniające, regenerujące i odbudowujące, więc przy regularnym stosowaniu pomoże zachować piękny i jędrny biust. Jednak niezależnie od tego, czy zastosujesz oliwkę, czy balsam, nakładaj kosmetyk okrężnymi ruchami, wykonując delikatny masaż, co dodatkowo poprawi elastyczność i sprężystość skóry. Korzystnie na wygląd biustu wpłynie także peeling. Najlepiej, jeżeli będziesz go wykonywać raz w tygodniu szorstką rękawicą.

http://www.grotabryza.eu/pl/p/Bio-olejek-do-biustu-16-Roslin-Ajurwedy-50ml-Orientana/880


Odpowiednia bielizna

Choć wiele kobiet uważa, że zdjęcie biustonosza, to najszczęśliwszy moment każdego dnia, to jednak dzięki niemu biust jest odpowiednio podtrzymany. Podstawą jest odpowiednie dobranie obwodu. Jeżeli będzie zbyt ciasny, to jego noszenie będzie uciążliwe, a na skórze widoczne będą bolesne odciski, zaś jeśli będzie za luźny, to nie spełni swojego podstawowego zadania. Źle dobrane miseczki także nie będą korzystnie wpływać na kondycję Twojego biustu, gdyż jeśli będą zbyt ciasne, to spłaszczą biust, który będzie się „wylewać” bokiem, zaś w zbyt dużych — piersi nie będą mieć żadnego podtrzymania i zaczną odpadać pod swoim ciężarem. Tymczasem odpowiednio dobrany biustonosz sprawi, że biust będzie się dobrze prezentować, a także łatwiej będzie mu „walczyć” z grawitacją.

Właściwa dieta

To, jak się odżywiasz również wpływa na stan Twojego biustu. Najlepiej by Twoja dieta była bogata w warzywa i owoce, gdyż zawierają wiele witamin i minerałów, które pozytywnie wpływają na stan całego ciała, w tym również biustu. Szczególnie często powinnaś sięgać po cytrusy, gdyż pomagają zapobiegać rozwojowi guzków.Pamiętaj także o odpowiednim nawodnieniu organizmu.Warto również zadbać o stałą wagę. Chudnięcie i tycie powoduje, że skóra traci elastyczność i staje się obwisła.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz