poniedziałek, 26 marca 2018

Jak przekonać mężczyznę do używania kremu do twarzy?


O konieczności stosowania kremu do twarzy, nie trzeba przekonywać żadnej kobiety, natomiast z mężczyznami sprawa wygląda już nieco inaczej. Panowie gdzieś z tyłu głowy mają stereotypy, że stosowanie kosmetyków jest „niemęskie”. Tymczasem brak odpowiedniej pielęgnacji da o sobie szybko znać w postaci, zmarszczek i zmęczonej, szarej cery. Poniżej kilka pomysłów, w jaki sposób zachęcić mężczyznę do stosowania kremu do twarzy.

Pokaż skutki zaniedbywania codziennej pielęgnacji

Najlepszym sposobem na przekonanie mężczyzny do stosowania kremu do twarzy, będzie uświadomienie mu, że jeśli zaniedba ten aspekt, na jego twarzy pojawi się siateczka drobnych zmarszczek, które będą stawały się coraz głębsze. Mężczyźni zostali łagodnie potraktowani przez naturę i na ich twarzach zmarszczki pojawiają się później, ale pojawią się i to szybciej niż by się tego spodziewali, jeśli nie będą stosować kremu do twarzy.

Przekonaj mężczyznę, że dbanie o siebie jest męskie

Czasy, kiedy to mężczyzna musiał mieć szorstką, niezadbaną skórę, aby uchodzić za prawdziwego twardziela już dawno za nami. I na szczęście! W modzie teraz są zadbani mężczyźni, którzy dzięki temu są bardziej pewni siebie. Wystarczy rozejrzeć się wokół ilu mężczyzn, np. na siłowni nie boi się wyjąc z torby kremu nawilżającego. Nikt nie posądza ich o bycie zniewieściałymi ani nie obsypuje niemiłymi epitetami. Ponadto kobiety znacznie lepiej spojrzą na mężczyznę o gładkiej, zadbanej twarzy, niż na takiego — z licznymi suchymi skórkami i szarą, zwiotczałą skórą.

Nie pożyczaj swoich kosmetyków

Skóra mężczyzny różni się od skóry kobiety. U panów jest ona grubsza, posiada więcej włókien kolagenowych, a także ma inne pH. Nie próbuj więc przekonywać mężczyzny do stosowania kremu do twarzy wklepując mu swój własny kosmetyk. Po pierwsze nie będzie on najlepszy dla jego skóry, a po drugie mężczyzna nie będzie się dobrze czuł jeśli będzie się od niego unosił delikatny kobiecy zapach. Damskie kremy często pozostawiają delikatną warstwę okluzyjną, gdyż panie lubią „czuć”, że kosmetyk jest na twarzy, zaś panowie wolą aby preparat wchłaniał się nie pozostawiając po sobie śladu. Lepiej więc zainwestować w specyfik przeznaczony konkretnie do stosowania na męskiej twarzy. 

Pomóż wybrać odpowiedni kosmetyk

Wiele firm posiada w swojej ofercie kosmetyki przeznaczone dla mężczyzn. Ich opakowania różnią się zwykle kolorem. Podczas, gdy kobiety uwielbiają ładne, barwne opakowania, to panowie wolą prostszy design i raczej stonowane kolory. Dlatego dobierając kosmetyk dla mężczyzny, najlepiej wybieraj takie, które zamknięte są w białym, czarnym lub granatowym opakowaniu. Pomagając mężczyźnie wybrać kosmetyk zadbaj także, aby wyraźnie widoczne było oznaczenie, że jest preparat przeznaczony dla mężczyzn. Dobrym wyborem będzie krem marki NACOMI. Proste opakowanie w ciemnym barwach skrywa naturalne składniki, które pomogą odżywić i zregenerować skórę, dzięki czemu będzie elastyczna i pełna energii. Mężczyznom spodoba się także krem marki ECLAB, także o naturalnym składzie, który pomoże złagodzić podrażnienia, zregenerować naskórek, opóźnić procesy starzenia się.

1 komentarz:

  1. Na szczęście mój lubi się smarować a nawet maseczki życzy sobie robić :P

    OdpowiedzUsuń