poniedziałek, 19 marca 2018

Wiosenne porządki z Grotabryzą!


Kiedy nadchodzi wiosna, cała przyroda budzi się do życia, a człowiek, choć nie zapada w sen zimowy, to wraz z pierwszymi cieplejszymi dniami, czuje przypływ nowej energii. To najlepszy czas na porządkowanie mieszkania, szafy, a także kosmetyczki. W tym ostatnim pomoże kilka porad umieszczonych poniżej.

Sprawdź czy nie masz w kosmetyczce przeterminowanych produktów

Wiele osób ma tendencję do kupowania kosmetyków na zapas lub na kiedyś. Odważny kolor szminki lub kilka opakowań ulubionego szamponu. Jednak kosmetyki mają również swoją datę ważności. Sprawdź, czy któryś z kosmetyków nie nadaje się już tylko i wyłącznie na śmietnik. Zwróć także uwagę na to, że niektóre z produktów należy używać tylko pewien czas po otwarciu. Informuje o tym symbol otwartego słoiczka i  liczba obok. Jeżeli np. balsam, do ciała należało zużyć w ciągu dwunastu miesięcy od pierwszego otwarcia, a u Ciebie stoi na półce już dwa lata, to należy go wyrzucić, gdyż po takim czasie kosmetyk traci wszystkie swoje właściwości, a zaczynają się w nim rozwijać mikroorganizmy, które mogą negatywnie wpłynąć na skórę.

Skontroluj ilość kosmetyku

Sprawdź czy przypadkiem w swojej kosmetyczce nie przechowujesz pustych opakowań. Tubka, w której jeszcze coś zalega na dnie, ale nie jesteś tego w żaden sposób wydobyć, tylko niepotrzebnie zajmuje Ci miejsce. Najlepiej nie kupować kosmetyków na zapas, oraz nie otwierać kilku opakowań na raz, gdyż powstanie w ten sposób chaos i nie będziesz w stanie na bieżąco kontrolować, który produkt się kończy. 

Zadbaj o kosmetyki odpowiednie do pory roku

W zimie skóra potrzebuje nieco innej pielęgnacji niż w cieplejsze dni. Warto więc zamienić cięższe, tłuste kremy, na lżejsze wersje, które jednak zapewnią odpowiedni poziom nawilżenia. Dobrym wyborem będzie lekki krem brzozowy, nagietkowy lub rokitnikowy. Ich lekkie formuły idealnie sprawdzą się do pielęgnacji skóry w wiosenne i letnie dni, zapewniając skórze odpowiednie nawilżenie oraz odżywienie.  Zaś ciężkie podkłady warto zamienić na upalne dni na lżejszy krem BB. Najlepiej z filtrem chroniącym przed szkodliwym promieniowaniem UV. 

A może pora wymienić kosmetyki na odpowiedniejsze dla Twojego wieku?

Porządkując swoją kosmetyczkę zwróć uwagę, czy wszystkie stosowanie przez Ciebie kosmetyki są odpowiednie dla Twojego wieku. Czasem zdarza się, że przyzwyczajenie do ulubionego kremu jest tak silne, że zapomina się, że wraz z upływem lat zmieniają się potrzeby skóry, a wraz z nimi powinny zmienić się także kosmetyki. Także rynek kosmetyczny cały czas się rozwija, pojawia się wiele nowych kosmetyków, w których zastosowano bardziej innowacyjne i skuteczne składniki czy metody wytwarzania, warto więc przyjrzeć się im bliżej i wraz z nadejściem wiosny, uzupełnić swoją kosmetyczkę o nowości.

Regularne kontrole

Pamiętaj, żeby takich przeglądów kosmetyczki dokonywać regularnie. Pomoże Ci to zaplanować zakupy kosmetyczne, gdyż na bieżąco będziesz wiedzieć, który kosmetyk się kończy lub stracił termin ważności. Nie będziesz kupować niepotrzebnie kosmetyków, których kilka opakowań zalega już w szafce. Będziesz mieć kosmetyki dostosowane do Twojego wieku oraz aktualnych potrzeb skóry. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz